Росія вичерпала запаси ракет і боєприпасів — кожна нова хвиля ракетного терору має все меншу ефективність, а на полі бою російським солдатам доводиться економно розпоряджатися артилерійськими снарядами. Про це начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов сказав в інтерв’ю телеканалу “Рада”, інформує FREEДОМ.
“У них запасу в сухому залишку, як то кажуть, залишилося, в принципі, на дві подібні атаки. Разом з тим хочу ще зробити певне пояснення. Вони вже застосували менше ракет, ніж у минулих хвилях. Це означає, що вони чітко розуміють, що цифри, які я зараз озвучу, — це абсолютна правда. Їм потрібно зменшувати кількість до того, щоб тримати хоч якусь імітацію інтенсивності цих ракетних атак”, — сказав Буданов.
Він нагадав, що спочатку російська окупаційна армія здійснювала ракетні атаки щопонеділка раз на 7 днів, потім — раз на 10 днів, зараз — раз на 14-15 днів.
“Тобто вони постійно збільшують термін і зменшують кількість ракет в одному залпі для того, щоб тримати цю ситуацію, нібито “ми можемо щось там завдати”, — вважає Буданов.
За його інформацією, російський ВПК може виробляти сумарно на місяць до 50 штук ракет Х-101 і “Калібр”. Таким чином, для здійснення однієї ракетної атаки йому потрібно працювати півтора-два місяці.
“Вони вже давно пішли ва-банк з усіх цих питань, до речі. Ну, це питання так широко зараз не тиражується, але в них уже виникли значні проблеми зі звичайними видами озброєнь. Мається на увазі — артилерійськими боєприпасами. Там теж буде катастрофа до кінця, ну, давайте так, до березня проблеми з боєприпасами будуть вже дуже такими явними для всіх”, — сказав Буданов.
Він зазначив, що Україна від самого початку мала проблеми з боєприпасами, які вирішувалися за допомогою союзників. Водночас Росія не розраховувала на затяжну війну, і окупаційна армія щодня застосовувала значні обсяги боєприпасів.
“Ближче до осені зрозуміли, що так довго вони вже не зможуть витримати. Почали поступово обмежувати кількість боєприпасів, які в нас летять щодня. Зараз ця кількість, до речі, впала в принципі до 19-20 тисяч на добу. Почали вони з 60 тисяч. Це просто, щоб ви розуміли прогрес у цифрах, утричі впали. І паритетність у нас буде в принципі в тому, що ми як отримували ці боєприпаси для нас за кордоном і виробляли нові, так і будемо. А Росія зіткнеться дуже скоро з проблемою, що все, на що вони можуть зараз розраховувати, — це свій залишок, який — ще раз вам кажу — до березня прийде в критичний стан, і власні виробничі потужності. Ну, і певна там кількість зовсім невелика на їхні обсяги, що вони зможуть все-таки теж десь за кордоном дістати. Це ні на що не вплине, в принципі”, — констатував глава української розвідки.
Він також зазначив, що Україна за добу використовує таку кількість боєприпасів, які в середньому виробляють разом дві-три європейські країни за місяць, працюючи на повну потужність.
Згідно з прогнозом Буданова, у РФ запаси артилерійських боєприпасів до березня впадуть нижче 30%.
“Це більше проблем, ніж із цими ракетами, тому що ракети оперативно-тактичні, стратегічні, вони їх не застосовують ні в бойовій підготовці, ні на навчаннях. Тільки на показову стрільбу. А бойова підготовка, звичайна артилерійська, вона потребує проведення практичних стрільб. Без цього ти людину не навчиш”, – пояснив він.
Читайте також: Снарядний голод відчуває РФ — аналіз ресурсів та прогнози (ВІДЕО)