Сьогодні, 3 січня, виповнилося пів року безрезультатному штурму російськими окупантами міста Бахмут Донецької області. Це — одна з найгарячіших точок фронту. Попри всі зусилля ЗС РФ, похвалитися успіхами вони не можуть і стали визнавати величезні втрати і складність у подоланні української оборони, повідомляє FREEДОМ.
За даними Міністерства оборони Великої Британії, період масованого російського наступу вже завершився і далі успіхи армії Росії малоймовірні. Розвідка повідомляє, що десь у середині грудня російські військові регулярних військ і найманці з групи “Вагнера” намагалися наростити піхотні атаки, але це не принесло результатів.
“За останні 10 днів Україна направила суттєві підкріплення на захист цього сектора, і частота атак російських військ, схоже, знизилася, порівняно з піком у середині грудня. Наступальні операції Росії в цьому районі зараз відбуваються максимум на рівні взводу або відділення взводу. Найближчими тижнями малоймовірно, що Росія зможе досягти під Бахмутом значного просування”, — йдеться у звіті розвідки Великої Британії.
Попри це, наступальний потенціал росармії на Бахмутському напрямку не вичерпується, заявляють в українській розвідці. Але й смертність в армії противника величезна.
“Військова ситуація там не катастрофічна. Якщо вас цікавить моє враження, там катастрофа із самим містом. По-моєму, воно більше як місто не існує. Певні райони точно відновленню не підлягають. Окупанти абсолютно зруйнували, зробили непридатним для життя ціле місто”, — розповів начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в ефірі національного телемарафону.
Бахмут залишається однією з найгарячіших точок у російсько-українській війні. Це підтверджують кількість атак, наприклад, за 2 січня.
“Бахмут все-таки — це напрямок головних зусиль ворога в прориві нашої оборони. Зокрема, тільки за одну добу противник 224 рази різними видами реактивної, ствольної артилерії, танками, обстрілював цей Бахмутський напрямок, напрямок фронту. Відбулося 34 бойових зіткнення і один авіаудар, противник втратив там 213 осіб загиблими і 87 пораненими”, — повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону.
Разом із цим командування приватної військової компанії “Вагнер” знову продемонструвало байдужість до втрат свого особового складу. Євген Пригожин, стоячи біля тіл своїх найманців, сказав: “Їхній контракт закінчився, поїдуть додому”.
Бахмут — фортеця, про це говорять самі російські найманці, для яких взяття міста було заявлено як головна мета ще в середині літа 2022 року.
“Артемівськ — це фортеця в кожному будинку. Скільки в Артемівську рубежів оборони? Напевно, якщо сказати 500, ми не помилимося, так? Кожні 10 метрів — рубіж оборони”, — заявив Пригожин.
Як розповів речник Генерального штабу ЗСУ Андрій Ковальов, українські захисники на Східному напрямку відтісняють російських окупантів і зараз володіють ініціативою.
Важкі бої тривають і на інших напрямках у Донецькій області. Активна лінія фронту зараз, заявив головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний, — це понад 1 500 км, де Збройні сили України героїчно обороняються і відтісняють російських окупантів.
Зазначимо, що українські десантники знищили укріплення росіян поблизу Бахмута. Артилерія накрила позиції армії РФ так точно, що російських окупантів там майже не залишилося, повідомляють Десантно-штурмові війська ЗСУ в Telegram. Українські дрони коригували вогонь і водночас — у реальному часі — знімали перебіг атаки. Вони й зафіксували втрати російських окупантів — не менше десятка.
Читайте також: Зруйновано Льодову арену, під ракетними ударами росіян — міста в тилу: ситуація на Донеччині (ВІДЕО)
Як повідомлялося раніше, російські війська вичерпали свій військовий потенціал під Бахмутом Донецької області. Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Українські військові підтверджують, що інтенсивність артилерійських обстрілів їхніх позицій російською армією істотно знизилася. Кореспонденти “Настоящего времени” побували на артилерійських позиціях ЗСУ під Бахмутом і поспілкувалися і з військовими, і з жителями навколишніх сіл.