Психологічна допомога, реабілітація, виплати — Україна надає соцгарантії своїм військовослужбовцям (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Через повномасштабне вторгнення Росії до України тисячі українців вступили до лав Збройних сил, щоб захистити країну. Українська держава робить усе можливе для того, щоб забезпечити армію усім необхідним: від амуніції та озброєння до лікування та реабілітації, повідомляє FREEДОМ.

Старший солдат Національної гвардії України Микита під час виконання бойового завдання дістав поранення. Поруч із ним вибухнула міна. Лише завдяки швидкій реакції побратимів та зусиллям медиків, чоловік залишився живим.

“Три тижні я тут перебуваю, і абсолютно чудово. Тому що заїжджав я на інвалідному візку і сам ходити не міг. Тобто вздовж стінки, як краб. А тепер уже впевнено стою на ногах. Скоро, може, бігати почну”, — поділився він.

Щодня десятки українських військових дістають поранення. І травми — не завжди фізичні. Дехто стикається з посттравматичним стресовим розладом (ПТСР).

“Він проявляється кількома видами симптомів: це нав’язливі спогади про травматичні події. І вони можуть мати різний характер. Можуть бути кошмари, можуть бути флешбеки — коли людина провалюється в цей спогад, і вона просто не усвідомлює в цей момент, що вона перебуває в цій реальності. Але, щоби заспокоїти таку людину, щоб знизити рівень симптомів, треба вибудовувати з людиною комунікацію так, щоб в неї підвищувалося відчуття безпеки”, — каже заступниця директора з психологічного напряму центру реабілітації “Лісова поляна” Тетяна Сіренко.

Україна робить усе можливе, щоб допомогти своїм героям. Сьогодні, за ініціативи першої леді України Олени Зеленської працює Національна програма психічного здоров’я. Для військовослужбовців також працюють гарячі лінії безплатної психологічної допомоги.

Військовослужбовець Державної прикордонної служби України Микола пройшов жорстокі бої на меткомбінаті “Азовсталь” і російський полон. Він дістав 6 кульових поранень у Маріуполі навесні 2022 року. Одне припало в обличчя, в руку, в ногу, в стегно, в плече. Через важкі поранення його повернули до України під час першого ж обміну військовополоненими, після чого він переніс уже 8 операцій. Зараз боєць на реабілітації. Виконує вправи для суглобів.

“Сюди приїхав на милицях. Але третій тиждень пішов, і вже ходжу без милиць. Думаю, що ще за тиждень я бігатиму”, — зазначив Микола.

Щоб допомогти українським військовослужбовцям повернути здоров’я, в Україні працюють національні реабілітаційні центри. Військовим, які зазнали поранень під час бойових дій, надається від держави фінансова підтримка. Так, одноразова виплата може становити від 250 до 400 прожиткових мінімумів. Допомагає держава і в протезуванні військовослужбовців. Перша леді України Олена Зеленська повідомила, що у Львові скоро відкриють сучасну спеціалізовану клініку з протезування та реконструкції.

“Ця безпрецедентна для України установа має повністю відновлювати українців після пережитого під час війни. Повертати те, що намагався відібрати агресор — здоров’я, спроможність, можливості. Зараз для цього ми відправляємо наших травмованих співвітчизників за кордон. Але незабаром усі найкращі світові практики будуть доступні в Україні”, — цитує Зеленську сайт офіційного представництва президента України.

Захищаючи свою батьківщину від російського агресора, українські військовослужбовці віддають свої життя. 28 лютого було ухвалено постанову “Про виплати військовослужбовцям та їхнім сім’ям під час воєнного стану”.

“Було ухвалено постанову №168, якою безпосередньо було вжито заходів з посилення соціального захисту і у разі загибелі військовослужбовця передбачено одноразову грошову допомогу для членів його родини, яка складає на сьогодні 15 млн грн. В цій постанові передбачено вичерпний перелік силових органів з-поміж яких військовослужбовці та поліція, Служби безпеки України, та інші. В разі їхньої загибелі родини мають право на отримання такої допомоги”, — повідомив генеральний директор Директорату соціального захисту Міністерства у справах ветеранів України Руслан Приходько.

Повернути рідну людину держава не може, але допомогти родині українського захисника зобов’язується.

Читайте також: Війна у нашому домі: як Україна допомагає громадянам подолати посттравматичний стресовий розлад (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у Львові на базі Першого територіального медичного об’єднання створюють Національний реабілітаційний центр “Незламні”. Протезування та реабілітація будуть доступні для всіх українців, які постраждали внаслідок повномасштабної війни. Проєкт будівництва реабілітаційного центру презентували в червні. Зараз у центрі запустили в експериментальному режимі роботизоване протезування і відкрили майстерню з виробництва деяких комплектувальних для протезів.

Читайте також: Реабілітація військових в Одесі — лікарі ставлять на ноги українських захисників після важких поранень (ВІДЕО)

Прямий ефір