Фото UATV
Фольк-опера “Коли цвіте папороть” Євгена Станковича колись була заборонена комуністичною владою і лежала “на полиці” довгі роки. Сьогодні її втілено на сцені Львівської опери і вона продовжила свою ходу театрами України.
На сьогодні здійснити гастролі в повному складі театральної трупи разом з оркестром – дуже складне завдання. Тим самим колектив показав, що український національний музичний продукт цікавий публіці й може збирати аншлаги.
Національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької приїхав із гастролями до столиці. Також фольк-оперу побачать в Одесі та Харкові.
“Гастрольна діяльність оперних театрів в Україні відновлюється”, – розповів режисер-постановник Василь Вовкун.
Історія створення опери “Коли цвіте папороть” – незвичайна. Це велике досягнення української культури.
Сорок років тому французька фірма замовила оперу для великого колективу. Такого, як, наприклад, хор Верьовки. Уже тоді він був дуже популярний у всьому світі.
Французи запропонували зробити цілісну програму, засновану на українському фольклорі.
Тоді Євген Станкович разом із художником Євгеном Лисиком, диригентом Федором Глущенком і балетмейстером Анатолієм Шекерою створили яскравий самобутній національний твір. Після року підготовок і відкритих репетицій у Палаці “Україна” радянська влада заборонила прем’єру опери.
Поставити фольк-оперу “Коли цвіте папороть” перед аудиторією вдалося тільки в 2011 році Володимирові Сіренку, який все життя про це мріяв.
Після твір було записано на диск і випущено в продаж до дня народження автора, Євгена Станковича.
Опера “Коли цвіте папороть” не має єдиного сюжету, це окремі історії, сценки, замальовки.
Декорації та костюми для постановки було створено по-новому. За основу взяли ідею того, що Україна – це щось сакральне, зі своїм розумінням світу. Всі символи були взяті з українського фольклору та трипільської культури.
У Львові вже пройшло 17 вистав, і всі з аншлагами. Такого ще не було.
Львівський національний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької поставив собі завдання – щороку здійснювати постановку вистави українського автора, а назвали цей проект “Українським проривом”.
Адже поряд з європейською класикою повинні йти й українські твори. Львівська опера показує приклад усій Україні, що наші постановки користуються попитом в аудиторії.
Більше випусків Fusion-акорд дивіться за посиланням.