Коли росіяни говорять про ключову роль міста Бахмута Донецької області, це насамперед не більше ніж ідеологічна та політична складова, коли треба показати хоча б відносний характер військових успіхів окупаційної армії. Таку думку сьогодні, 27 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
На його думку, є три основні позиції значення Бахмута для російських окупантів.
“Перша — Бахмут дає можливість подальшого просування до вузлів оборони ЗСУ на Донеччині — Краматорськ і Слов’янськ. Друге — російська сторона намагається встановити контроль над водозабором, відповідно, розв’язати проблему безперебійного постачання води на окуповані території Донецької області, насамперед до міста-мільйонника Донецька. Зараз вода подається по годинах. Третє — питання так званих зимових квартир. За оцінками фахівців, на Донецькому напрямку зосереджено від 120 до 150 тисяч особового складу ЗС РФ. Зустрічати зиму, а зима на Донбасі — це все-таки суворе явище, у відкритому полі для росіян вельми проблематично”, — сказав Снєгирьов.
Також експерт виділив і четвертий головний момент — політичний.
“27 квітня міністр оборони РФ Шойгу оголосив про початок так званого другого етапу “спецоперації” — вихід на адміністративні кордони Донецької області. Зараз 27 грудня. Якщо брати до уваги той факт, що ЗСУ контролюють понад 50% території Донецької області, то відповідно операція російських військ у Донецькій області насамперед — це політична, а не військова поразка режиму Путіна. Тому їм потрібна хоча б локальна перемога — взяття Бахмута”, — заявив він.
Снєгирьов зазначив, що взяття Бахмута абсолютно не вирішує ситуацію зі встановленням контролю над територіями, які нині контролюють ЗСУ.
“Донецька область — це агломерація населених пунктів, коли один населений пункт фактично переходить в інший. Взяття Бахмута — це не більше ніж тактична перемога. Тим більше якщо врахувати, що після введення оперативних резервів ЗСУ навіть проблема зі взяттям Бахмута — це історична перспектива. ЗСУ вдалося поліпшити тактичні позиції, ба більше, члени ПВК “Вагнер” витіснені з міської межі. Зупинено просування окупантів і в районі Озарянівки та Курдюмівки. Так, їм вдалося форсувати штучну перешкоду, йдеться про канал Сіверський Донець — Донбас, ширина каналу до 15 метрів. Але подальше просування окупантів було призупинено успішним характером контратак з боку ЗСУ”, — каже військовий експерт.
За його даними, від початку так званого другого етапу “спецоперації” найуспішніше просування окупаційних військ на території Донецької області становить приблизно 5, максимум 7 км. Не більше 1 км на місяць, що катастрофічно мало.
“Тактика не змінилася. Йдеться про так звані флангові охоплення позицій ЗСУ. Бахмут — це дві дороги, які зараз контролюються ЗСУ: Бахмут — Костянтинівка, Бахмут — Сіверськ. Тому ні про яке оперативне оточення нашого угруповання не йдеться. Але, тим не менш, бойовики і російські окупанти намагаються встановити хоча б вогневий контроль над цими локаціями. Задіяти тактику, яку вони апробували на території окупованих районів Луганської області під час штурму Сєвєродонецька, Лисичанська та Попасної”, — підсумував Дмитро Снєгирьов.
Читайте також: Під Бахмутом тривають запеклі бої, противник постійно намагається досягти головної мети, — Череватий
Нагадаємо, як повідомив речник Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий, у Кремля немає поваги до своїх солдатів і всі поля в гарячих точках Донбасу всіяні трупами росіян.