Останнім часом у Росії вже не відбувалося жодних акцій протесту проти путінського режиму, тому що всі, хто готовий висловлювати свою позицію, виїхали або сидять у в’язниці. Про це сьогодні, 26 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політтехнолог, письменник Михайло Шейтельман.
“Я останнім часом уже не пам’ятаю особливо якихось акцій… Давайте так, я думаю, що, як каже Путін, 99,9% тих, хто готовий висловлювати якось свою позицію, вони вже майже всі виїхали, частина сидить у в’язниці, ті, хто висловлював свою позицію, як Яшин, наприклад, Кара-Мурза”, — сказав він, додавши, що не вірить у можливість активного протесту в РФ.
Водночас Держдума РФ уже намагається переслідувати тих, хто виїхав, наприклад, підвищуючи на них податки.
Шейтельман переконаний, що навіть у постпутінській Росії навряд чи зміняться правила взаємин між владою і народом. За його словами, історія показує, що це можливо або в разі революції, або в разі окупації країни. Політолог вважає, що Путін може залишатися при владі в РФ ще багато років. Росіяни втратили свій шанс щось змінити десять років тому, коли не було такої суворості режиму, не було такого рівня тоталітаризму, не було такого рівня покарань за порожні плакати. І після перемоги України, на думку Шейтельмана, режим не обов’язково впаде, оскільки поразка Росії може не стати поразкою Путіна.
“Ну, як у Північній Кореї неможливо боротися проти вождя. Ось, зауважте, вже три покоління вождів у Північній Кореї змінюють один одного. А про протести ми взагалі навіть жодного разу не чуємо. Коли ми чули, коли були останні протести в Північній Кореї? Там люди їли траву, голодували, помирали від голоду. Поки що протестів там не було. Найбільш вірогідний сценарій для Росії — все таки те, що їх чекає, саме це Північна Корея. Тобто Путін залишиться”, — вважає він.
Читайте також: Потреба закохуватися в диктатора — особливість російської культури, — Кім (ВІДЕО)