Візит Зеленського до Вашингтона — чим були незадоволені скептики і чому

Володимир Зеленський і Джозеф Байден. Фото: president.gov.ua

Кремль вкрай негативно відреагував на візит президента України Володимира Зеленського до США. Скептичні коментарі з приводу зустрічі Зеленського та президента США Джо Байдена лунали і від американців, зокрема від трампістів, повідомляє FREEДОМ.

“Не готові дослухатися до стурбованості Росії”, — так у Кремлі відреагували на історичний візит президента України Володимира Зеленського до Вашингтона. Менш стримані реакції на зустріч із президентом Джо Байденом продемонстрували в російському МЗС і на пропагандистських телеканалах.

Перше, про що вкотре говорили скептики, і не тільки серед росіян, що, мовляв, американці можуть перестати допомагати українцям у будь-який момент. Сполучені Штати допомогли Україні у війні з агресором більш ніж на 65 млрд доларів. Українську делегацію приймали тривалими оваціями, тема візиту Володимира Зеленського стала найпопулярнішою у Twitter. Американські журналісти взагалі порівнюють промову Зеленського в Конгресі з промовою британського прем’єра Вінстона Черчилля під час Другої світової війни. Співпраця Вашингтон-Київ, рівень підтримки України народом США показують, що всі інсинуації про неміцне партнерство — брехня, кажуть експерти.

“Насамперед стратегія будь-якої країни спирається на її інтереси, і якщо ми зможемо довести американцям, що в їхніх інтересах — широка допомога Україні та абсолютна поразка Росії, тоді продовжиться допомога на найвищому рівні”, — зауважив експерт із політики США аналітичного центру Adastra Мирослав Станішевський.

Теза, що набирає популярності серед прихильників 45-го президента США Дональда Трампа — мовляв, усі гроші витікають у кишені президентської команди Зеленського. Своєю зустріччю лідери двох країн хотіли показати і українцям, і американцям, і іншим союзникам, що США контролюють допомогу і будуть підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, тому що це боротьба за світовий порядок і цінності.

“Ваші гроші — не благодійність. Це інвестиція в глобальну безпеку та демократію, до якої ми ставимося вкрай відповідально”, — сказав Володимир Зеленський.

“Є відповідна система трекінгів, відстеження, де, як, що перебуває… А в нас є тимчасові слідчі комісії, які стежать за питаннями постачання озброєнь. Плюс приїжджають різні делегації від Конгресу Сполучених Штатів Америки, яким все прекрасно показується, плюс обмін розвідданими. Тут немає абсолютно ніякої можливості, щоб десь щось привласнити”, — сказав політолог Ігор Петренко.

Скептики знайшлися і серед представників Республіканської партії. Володимир Зеленський під час брифінгу та виступу в Конгресі акцентував увагу на необхідності продовження двопартійної підтримки. Ніхто не вимагає, щоб республіканці зробили допомогу Києву своїм первинним завданням, кажуть експерти, але Києву потрібно, щоб ця тема була на порядку денному партії.

“Що стосується трампістів і реакції різних радикальних республіканців, то вони намагаються отримати додаткову медійність, зокрема й за допомогою України. Істеблішмент США підтримує Україну, вважаючи допомогу Україні невіддільною частиною зовнішньої політики, — саме ця думка домінує серед основних партійців обох політичних сил”, — сказав Станішевський.

Паралельно з будь-якими обговореннями партнер України продовжує діяти. Так, Сенат США планує виділити Києву майже 45 млрд доларів з урядового бюджету, новий пакет військової допомоги на майже 2 млрд і ще 370 млн доларів гуманітарної допомоги.

Читайте також: Повне взаєморозуміння Києва і Вашингтона — Подоляк розповів про символізм візиту президента України до США

Нагадаємо, 21 грудня президент України Володимир Зеленський здійснив свою першу закордонну поїздку в період повномасштабного вторгнення РФ до України. Зеленський відвідав Білий дім, де зустрівся з Джо Байденом, ключовими особами його команди, звернувся до преси з брифінгом, а також виступив у Конгресі США.

Прямий ефір