74% громадян країн-членів Європейського Союзу схвалюють підтримку України з боку ЄС після вторгнення Росії. Про це свідчать дані опитування Eurobarometer. Його проводили на замовлення Європарламенту в усіх 27 країнах-членах ЄС. Зазначається, що найвищий рівень підтримки — понад 90% — у Швеції, Фінляндії, Нідерландах, Португалії та Данії. Президент США Джо Байден на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у Білому домі повідомив, що Вашингтон і союзники продовжуватимуть допомагати Україні у війні з Росією, задовольняючи фінансові, гуманітарні та військові потреби, повідомляє FREEДОМ.
Перемога України — єдиний спосіб закінчити російсько-українську війну. Це гарантує безпеку не тільки самій Україні, а й усьому регіону.
Експерти вважають, що перемога України — це перемога демократії. Будь-який інший результат війни тільки посилить російську агресію.
“Російська Федерація поставила всі підвалини цивілізованого світу під сумніви, під постійний терор, в умови постійного шантажу, поставила весь світ в умови дестабілізації. Ми прекрасно пам’ятаємо, як РФ підходила до питання продажу тому ж Європейському Союзу і нафти, і газу. Як РФ штучно створювала міграційну кризу на кордоні з Польщею. І точок дестабілізації, які РФ створює по всьому світу, починаючи від Південної Америки, закінчуючи Африкою, Близьким Сходом і Середньою Азією”, — коментує кандидат політичних наук, виконавчий директор Асоціації малих міст Олексій Буряченко.
Київ не сприймає жодних перемовин із Москвою, поки її війська не покинуть територію України. У цьому його підтримують і міжнародні партнери.
“Ми повинні чітко розуміти, що будь-який односторонній заклик Росії до припинення вогню абсолютно безглуздий у нинішньому контексті. Я думаю, що це помилковий заклик, Росія використала б його для перегрупування і посилення своїх військ. І поки вони не відступлять з окупованої території, і мови бути не може і не повинно про будь-які перемовини”, — заявив прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.
Погрожуючи Україні застосувати ядерну зброю, Росія поставила під загрозу світову безпеку. У Пентагоні впевнені, дії Кремля можуть підштовхнути диктаторські та авторитарні режими до розробки ядерної зброї. Адже вони побачать, що наявність “ядерки” надає державі певний імунітет під час війни з неядерним сусідом. Лише роззброєння Росії принесе безпеку регіону, вважають експерти.
“Ми маємо справу зараз із безпрецедентною ситуацією, коли керівник ядерної держави погрожує всьому світові термоядерною війною. І далі йому потрібно буде ухвалювати рішення щодо використання або невикористання ядерної зброї, а це буде, напевно, найнебезпечніший у нашій історії останніх років момент”, — каже російсько-американський історик, доктор історичних наук, дослідник новітньої історії Росії Юрій Фельштинський.
Російська агресія проти України призвела до кризи і у світовій економіці. У Світовій організації торгівлі впевнені, що через війну ситуація наступного року тільки погіршиться.
“Якщо в жовтні 2021 року йшлося про те, що світова торгівля, фізичні її обсяги, у 2022 році зростуть на 4,7%, то у квітні цьогоріч йшлося вже про 3%, тобто 1,7% світової торгівлі, по суті, було втрачено через початок цієї війни. Зараз вони кажуть, що у 2023 році зростання буде 1%”, — розповів кандидат економічних наук, асоційований експерт ради зовнішньої політики “Українська Призма” Іван Ус.
А відсутність українського продовольства на світовому ринку призвела не тільки до зростання цін, а й загрожувала голодом країнам Африки, Азії та Близького Сходу. В ООН заявили, що повномасштабне вторгнення Росії до України, окупація українських територій і знищення врожаю можуть стати причиною того, що наступного року 222 млн жителів планети, ймовірно, зіткнуться з гострим дефіцитом продовольства.
“Мільйони людей на Близькому Сході в Північній Африці зараз зіткнулися з наслідками путінської війни проти українського врожаю. Дозвольте сказати прямо: це Путін створив продовольчу кризу”, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу перед дипломатичним корпусом ЄС у Брюсселі.
Розуміючи значення і роль перемоги України, країну підтримують не тільки глави держав-партнерів, а й їхні громадяни. Європейський парламент опублікував статистику, згідно з якою 74% населення ЄС схвалюють допомогу Україні. Йдеться про санкції проти російського уряду, фінансову, військову та гуманітарну підтримку.
“Це також наша війна. Українці борються і за нас теж. Це дуже важливо для всіх нас вносити свою лепту. Допомагаючи українцям, ми допомагаємо собі. Ця війна не на іншому кінці світу, а в Європі. Ми частина цього”, — резюмував британський волонтер Марек Скейбал.
Нагадаємо, у найдовшу ніч 2022 року понад 60 найвідоміших локацій світу вимкнули світло на знак солідарності з Україною і закликали своїх відвідувачів долучитися до збору на генератори для українських лікарень.