Обстановка у фронтовому Бахмуті Донецької області залишається складною. По місту постійно працює російська авіація та артилерія. Але Збройні сили України (ЗСУ) тримають оборону і залишати населений пункт не збираються. Щодо самого міста, то воно змінюється на очах — багато руйнувань, розбитих, посічених і пошкоджених будівель. Про це сьогодні, 19 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла кореспондентка Альона Грамова.
Їй вдалося поспілкуватися з українськими захисниками, вони не падають духом, у піднесеному настрої і говорять про те, що Бахмут триматимуть до кінця. Розповідали про те, що у зв’язку з похолоданням є випадки захворювань, проте навіть військовослужбовці, які перебувають на лінії фронту, отримуючи невеликі уламкові поранення, застудившись, не хочуть залишати передову, продовжують тримати оборону.
Центр міста дуже сильно пошкоджений. Людей на вулицях зустрінеш небагато, більше волонтерів, які перебувають на певних локаціях, щоб отримувати сигнали про бажання жителів евакуюватися. Також виїжджають на Забахмутку, на сьогодні один із найбільш обстрілюваних районів міста за річкою Бахмутка, і вивозять звідти людей. Працюють як українські, так і іноземні волонтери, які вивозячи людей під обстрілами, ризикують своїми життями. Українські волонтери головною своєю місією вважають вмовляти виїжджати людей, особливо з маленькими дітьми.
Ще два тижні тому в місті залишалися 15 тисяч осіб, потім глава області повідомляв про 12 тисяч, а міськрада Бахмута кілька днів тому поінформувала, що залишаються близько 10,5 тисяч.
У місті немає комунікацій, зв’язку, через обстріли ЗС РФ люди залишаються без житла.
Зазначимо, видання Wall Street Journal пише, що битва за Бахмут стала визначальним випробуванням для перспектив армії Росії в Україні. Медіа вважає, що для обох армій ставки в Бахмуті мають більше психологічне значення, ніж стратегічне.
“Власник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин завербував десятки тисяч злочинців у російських в’язницях, щоб відправити їх на штурм Бахмута. Москва також відправила туди частину з 300 тисяч мобілізованих з жовтня чоловіків. Майбутнє Бахмута критично важливе для Пригожина, довіреної особи Володимира Путіна, який постійно критикує командирів регулярної армії Росії, виставляючи “Вагнер” як найкращу бойову силу країни”, — пише Wall Street Journal.
Читайте також: Жителям сниться, що не стріляють — ситуація в Бахмуті очима журналістів FREEДОМ (ВІДЕО)
Нагадаємо, починаючи від середини травня, російська армія зосередила свої зусилля на атаках Бахмута. Спочатку завдавали ракетних ударів, а вже влітку почали застосовувати авіацію та артилерію. Нині, після пів року протистояння, місто зруйноване на 60%. Унаслідок щоденних обстрілів і атак у житлових районах не залишилося жодного цілого будинку. Але там, як і раніше, живуть люди. Щоб допомагати їм, у місті продовжують працювати рятувальники. Їх уже називають “героями Бахмута”.