Ракетний ресурс Росії вичерпується — фактори назвав військовий оглядач

Залишки знищених російських ракет. Фото: zsu.gov.ua

Сьогодні, 16 грудня, збройні сили РФ завдали чергового масованого ракетного удару по території України. Зокрема, по критичній та енергетичній інфраструктурі. Росія вироблятиме ракети, поки отримуватиме контрабанду комплектуючих. Водночас її ракетний ресурс вичерпується. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Так він прокоментував інформацію, що в обхід санкцій російська промисловість отримує комплектуючі для виробництва ракет, зокрема для крилатих ракет, які може виробляти близько 40 штук на місяць.

“Потреби російської армії щодо завдання ударів по Україні, щоб вони мали якийсь ефект, це якраз 40 ракет на добу, а не на місяць. Проблема і полягає в тому, що російське виробництво ракетного озброєння, яке гостро залежить від контрабанди іноземного виробництва мікросхем, мікрочипів, напівпровідників, воно може виробляти крилаті ракети рівно стільки, скільки буде контрабандою отримувати всі ці запчастини. Тобто знову-таки розраховуємо середню кількість по 40 ракет на місяць”, — сказав Коваленко.

Крім цього, за інформацією військово-політичного оглядача, на російських складах і центрах зберігання ще є з часів Радянського Союзу енна кількість ракетного озброєння, яке можна відновити.

“Тобто, є ракетне озброєння, яке потребує виключно обслуговування, і ракетне озброєння, яке потребує ремонту, яке умовно можна відносити до непридатного до застосування, але після проведення ремонтних робіт воно буде придатним. Тобто в перспективі, коли вичерпають свій так званий недоторканний запас, вони можуть перейти на таке використання ракетного озброєння”, — вважає він.

І третій фактор, який теж може мати вплив, — це фактор Ірану.

“І я більш ніж упевнений, що він з часом себе проявить. Постачання балістичних ракет з Ірану так чи інакше це питання вирішило. Питання в іншому — коли вони з’являться на озброєнні Росії і вона повноцінно зможе їх застосовувати. Тому, в принципі, якогось надмірного оптимізму я не відчуваю щодо того, що ракетні удари припиняться. Оптимізм можна відчувати не стільки тому, що ракетні удари припиняться, а тому, що вони можуть один до одного між собою збільшувати паузу. 10-12-14 днів можуть бути до 20-25 через те, що так чи інакше цей ресурс вичерпується, і він залежатиме від цілої низки інших факторів”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: IRIS-T, NASAMS та Crotale: яке озброєння захищає українське небо (ВІДЕО)

Нагадаємо, раніше Коваленко розповів, що ЗС РФ навмисно б’ють по Україні одразу кількома десятками ракет. Адже для того, щоб хоча б спробувати проломити українську протиповітряну оборону, їх потрібно не менше ніж пів сотні.

Прямий ефір