Російські військові можуть здатися в полон ЗСУ за допомогою дрона — як це працює 

Ілюстративне фото: ГШ ЗСУ/facebook

Російські військові можуть здатися в полон ЗСУ за допомогою безпілотника й зберегти собі життя. Дрони вирішили застосувати для того, щоб зробити процес безпечнішим, повідомляє FREEДОМ.

“Якщо ви бажаєте добровільно здатися в полон ЗСУ, попередньо зв’яжіться з проектом “Хочу жити”, який дасть інструкції та за необхідності повідомить координати відправної точки. Отримавши верифікацію, вирушайте на місце в точно зазначений час. Слід пам’ятати, що в даному випадку точність і час прибуття є критично важливими з огляду на обмежений час польоту квадрокоптера”, — йдеться в інструкції. 

Побачивши дрон, військовослужбовці Російської Федерації мають встановити з пристроєм візуальний контакт — підняти руки в боки та вгору. Далі полонені мають слідувати за квадрокоптером, який летітиме в точку зустрічі з українськими військовими. Якщо під час руху дрон розрядиться, то він повернеться на базу, а російським військовим потрібно дочекатися наступного дрона.

“У разі критичного рівня заряду батареї, дрон може припинити супровід і повернутися на базу. У такому разі військовополоненим необхідно залишатися на місці або очікувати в укритті наступного дрона, зберігаючи в зоні видимості точку останнього візуального контакту з попереднім квадрокоптером. Через деякий час на цю точку прилетить дублюючий дрон, з яким також необхідно встановити візуальний контакт за вищеописаним алгоритмом і продовжити рух”, — зазначається в інструкції. 

Українські військові гарантують виконання щодо військовополонених усіх норм Женевської конвенції. Це підтвердив один із тих росіян, хто був у полоні в Україні. Михайло Радигін дав про це інтерв’ю на російському ТБ. Сюжет, щоправда, тут же видалили, але користувачі мережі встигли зберегти і викласти його в YouTube. Чоловік розповів, що російське командування обіцяло, що він служитиме в тилу — ритиме окопи, розвантажуватиме вагони. Однак Радигін опинився в Харківській області з іншими тиловиками. Після поранення, за його словами, він опинився в полоні у ЗСУ. Радигін зазначив, що йому зачитували його права, годували тричі на день і видали засоби особистої гігієни. 

“У них там конвенція Женевська працює. Вони нам її зачитували, наші права, все ось це повністю. У них усе це відстежується в режимі онлайн, вони дивляться. Ну, це зі слів цих кореспондентів, вони говорили, що ми можемо відстежити, що з вами тут. Спеціально все зроблено для того, щоб дивитися, щоб не було нічого”, — розповів Радигін.

Тим часом у ЗСУ повідомляють, що російські мобілізовані, яких перекидають на Донбас, погано екіпіровані. Українські військові бачать на полонених і знищених російських окупантах неякісну форму, непризначену для холодів, і непридатне для зимової погоди взуття. А щоб зігрітися, вони палять багаття і таким чином розкривають свої позиції для української артилерії. Попри це, росіяни побоюються здаватися в полон. 

“Не можу сказати, що це відбувається масово. Саме поле бою це не дозволяє. Ти не вийдеш і не пробіжишся кілька сотень метрів, щоб тебе вбили свої або ворог. Вони здаються, коли потрапляють під вплив наших підрозділів, коли вони в оточенні. Здаються в полон, коли для цього створені умови, коли без шкоди своєму життю, вони можуть підняти руки, перебігти і здатися”, — сказав речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі загальнонаціонального телемарафону. 

За словами спікера проєкту “Хочу жити” Віталія Матвієнка, кілька тисяч російських солдатів уже звернулися до проєкту, щоб здатися в полон. “Хочу жити” отримує в день до сотні заявок. Серед охочих є і мобілізовані, яким тільки видали повістки, і ті, хто вже перебуває на війні в Україні.

“Ми насамперед хочемо звернути увагу на частково мобілізованих, які не тільки не можуть воювати, але їх кидають на передову як гарматне м’ясо. Цей проєкт створений для того, щоб гарантувати їм життя, якщо вони здадуться добровільно”, — сказав спікер проєкту “Хочу жити” в інтерв’ю BBC Україна. 

Співробітники проекту “Хочу жити” кажуть, що кількість заявок на здачу в полон збільшилася відтоді, як президент Росії Володимир Путін оголосив часткову мобілізацію, а також після звільнення українськими військовими Херсона. 

Читайте також: Скільки росіян готові добровільно здатися в український полон, розповів спікер проєкту “Хочу жить” (ВІДЕО)

Нагадаємо, щоби домовитися про здачу в полон, необхідно звернутися в чат-бот або за телефоном “гарячої лінії” проєкту “Хочу жить” (+38 066 580 34 98; +38 093 119 29 84).

Прямий ефір