До прифронтового міста Бахмут Донецької області волонтери привезли близько пів тонни корму для собак і котів. Зараз на вулицях міста безліч покинутих голодних тварин. Частину з них уже евакуювали до Києва. Українці рятують тих, хто не може за себе постояти. Про це з місця подій повідомляє кореспондентка телеканалу FREEДОМ Анастасія Волкова.
У цей приїзд зооволонтери в одному з будинків знайшли покинутих 15 котів. Волонтери їх погодували, відловили і помістили в переноски. Спочатку їх відвезуть до Ізюма, а потім до Києва, де тваринам знайдуть уже нових господарів.
“По-хорошому евакуювати треба всіх, але на всіх ресурсів не вистачає, і всі не влізуть. Ось цей ось довгошерстий. Довга шерсть взимку буде в ковтунах уся. Довгошерсті на вулиці особливо не виживають. Вибрав того, у кого мінімальні шанси на виживання. Далі беру чорного, у нього на спині явні сліди травми були, або собака, або щось іще”, — каже зоозахисник Михайло.
Коли спіймали і перемістили в переноски близько 20 котів, поїхали забирати собак. Волонтери ризикують своїми життями, їздячи під обстрілами вулицями Бахмута, щоб урятувати якомога більше тварин. Вівчарку на прізвисько Алтай господарі дуже чекають у Чернігові. Туди вони виїхали кілька місяців тому, тоді забрати із собою вихованця не змогли. Волонтери спіймали пса і відправлять до родини.
“У нас організація “Команда порятунку тварин Києва”, тобто це — організація, яка займається в принципі тваринами в надзвичайних ситуаціях. Основний профіль спочатку організації — це порятунок конкретних тварин: кіт упав у колодязь, заліз на дерево, не може вибратися. Згодом почали розвиватися і виїжджати на важкі випадки до інших міст. Наприклад, у Запоріжжя їздили кілька разів, діставали собаку з глибокої труби”, — розповів Михайло.
До Бахмута ці волонтери приїхали вперше, дізнавшись про те, що на вулицях міста залишилися десятки покинутих голодних тварин. Вирішили допомогти нагодувати їх, а декого вивезти та знайти їм новий дім.
“Зараз тварин, яких ми евакуюємо, ми домовилися, які притулки можуть взяти, які люди можуть взяти. Частина тварин, яких ми евакуюємо, поїде до своїх господарів, які звідси поїхали, а тварини залишилися під опікою, або до волонтерів, які готові їх забрати”, — каже Михайло.
Тим, кого не можуть евакуювати, волонтери залишили корм.
“У нас на цю адресу була наводка, що тут п’ять котів і один собака. Евакуювати їх немає сенсу, але ми залишили їм корм, щоб їм було що їсти, щоб ті, хто прийдуть, змогли їх погодувати, щоб собаки і коти змогли протриматися”, — сказав зоозахисник Дмитро.
Місцева жителька Наталя з радістю зустріла волонтерів. У неї під опікою близько десятка тварин, яких залишили сусіди. Через свого пса жінка не могла евакуюватися. Тепер же каже, що нарешті її родину в повному складі вивезуть із Бахмута.
“Все ближче, все голосніше, все частіше. А в нас ще й собаки, і кішки. Тварин купа. Це ми вже прилаштували папугу і черепаху. Треба їхати. Собачку забираємо. Раніше, коли на початку, десь далеко-далеко, і вже тряслися, в коридор бігли, а зараз уже ось так. Але навіть військові сказали: найголовніше — не перестати боятися, тому що пропадає інстинкт самозбереження, йде. Кажуть: “Головне — бійтеся”. Що тут тільки не літало: “Гради”, снаряди, і з авіації, і міни. Усе підряд літає. Ні вікон, ні будинків у людей, нічого. Вікна — це вже не рахується. Головне, щоб цілі стіни були, але вже по Горбатого і стін немає в багатьох будинках”, — поділилася Наталя.
Наразі в Бахмуті залишається близько 15 тисяч осіб. До повномасштабного вторгнення там жили близько 70 тисяч. Одна з причин, чому люди не покидають рідне місто, — не можуть залишити тварин на голодну і холодну смерть.
“І шкода, звісно, що кидають, їдуть, але вони прибилися, ми їх любимо однаково. Покинутих тварин дуже багато, але ми намагаємося їх підтримувати все одно. Будинки через одного горять, тварини бояться, евакуювати своїх я не дам, тому що всі знайомі, всі сусіди, просили подивитися за ними, я буду за ними дивитися”, — поділилася жителька Бахмута Ольга, у якої під опікою 17 тварин.
До Ізюма Харківської області вдалося вивезти пів сотні тварин. Звідти всіх відправлять до Києва і передадуть або господарям, або в притулки, де тваринам обов’язково знайдуть нові люблячі сім’ї.
Читайте також: “За нами Україна, за нами наші родини”: українські артилеристи стримують російських окупантів під Бахмутом
Нагадаємо, що найзапекліші бої на лінії фронту зараз ведуться на Донеччині. Російська армія намагається захопити Бахмут та сусідні населені пункти. З міста, фактично знищеного обстрілами російських окупантів, щодня їдуть мирні жителі.