Звичне життя на Донеччині відновлюється не тільки на звільнених українськими військами територіях, але й у населених пунктах на лінії фронту. Український Нью-Йорк розташований усього за три кілометри від бойових позицій. Росіяни неодноразово намагалися прорвати українську оборону і захопити це селище. Зараз тут відновлюють комунікації та готуються до зими. Як живуть люди в цьому населеному пункті — у репортажі кореспондентки телеканалу FREEДОМ Альони Грамової.
Навесні Нью-Йорк практично щодня піддавався обстрілам російської армії. У селищі були відсутні всі комунікації та мобільний зв’язок, були зачинені торговельні точки, призупинене виробництво. Завдяки Збройним силам України, які міцно тримають позиції, у Нью-Йорку поступово налагоджується життя. У селищі є електрика та мобільний зв’язок.
Намагаючись узяти штурмом Нью-Йорк, російські війська поливали його вогнем із мінометів та артилерії. Під час одного з таких масованих обстрілів у місцевої жительки Інни загинув син.
“Він потрапив під випадковий обстріл, просто стояв на порозі. Молодий хлопець, який просто ще не встиг нічого. Я не знаю досі, як я все це пережила. Це найстрашніше, коли втрачаєш своїх рідних, через цю війну — особливо, коли ти цього не чекаєш найбільше на світі”, — поділилася вона.
Тепер жінка самостійно доглядає за паралізованим чоловіком. Топить дровами піч і збирає дощову воду.
“З цією обстановкою всім важко, звичайно, викручуємося, ми чекаємо, щоб усе це закінчилося, це найголовніше в наш час і все”, — каже Інна.
Кожен третій будинок у селищі посічений уламками від російських снарядів. 60-річна Наталя згадує, як бігла в укриття, коли починалися обстріли.
“Було дуже страшно, коли біжиш у підвал, двері за собою зачиняєш, а воно цими уламками цокає тобі услід — цок-цок-цок…”, — розповіла Наталя.
І хоч у селищі вже є електрика, місцевим жителям не вистачає твердого палива для обігріву. Поки Нью-Йорк обстрілювали, люди не могли зробити запаси дров. Тож багатьом зараз доводиться збирати їх просто на вулиці.
Температура повітря в оселях жителів Нью-Йорка — не більше шести градусів тепла. Люди потребують твердого палива і печей-“буржуйок”.
“З настанням зими людям потрібні пелети, дрова, оскільки зараз у ліс особливо не підеш, дров ніде не знайдеш, не добудеш, тому всіляко намагаємося допомогти. І пелети, і “буржуйки” привозимо, у цьому є дуже велика потреба”, — зазначає волонтер Марк Гольцев.
Переживши масовані обстріли та загрозу російської окупації, жителі Нью-Йорка готові на будь-які випробування, аби не було війни.
“Ми переживемо все, що тільки можна, головне, щоб мир почався, і щоб більше ніколи ніхто з людей не гинув”, — кажуть вони.
Читайте також: Обстріли трас і міст, руйнування Бахмута, оборона ЗСУ — обстановка в Донецькій області (ВІДЕО)