“Життя триває, адаптуєшся”: як одесити живуть без світла (ВІДЕО)

"Пункт незламності". Скріншот: uatv.ua

В Одесі обмежать інформацію про те, коли жителям міста дадуть світло. Про це повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко у відеозверненні. Він заявив, що росіяни використовують інформацію про ремонтні роботи, щоб планувати та завдавати нових ударів, а коли ситуація з електропостачанням покращиться, зазначив Максим Марченко, кожен одесит і житель області це відчує, інформує FREEДОМ.

Нагадаємо, в ніч на 10 грудня Росія атакувала дронами-камікадзе об’єкти енергетичної інфраструктури Одеської області. Через це Одеса і найближчі населені пункти були практично повністю знеструмлені. За інформацією Марченка, якщо в суботу, 10 грудня, в регіоні без світла було понад 1,5 млн осіб, то наступного дня їхня кількість зменшилася вп’ятеро — до 300 тис.

Після російських атак по об’єктах енергетичної інфраструктури в Одесі звук генераторів, що працюють, став уже звичним. Удари безпілотників Росії залишили обласний центр на вихідні без світла, води та тепла. Однак Анну, як і інших одеситів, відсутність електрики абсолютно не лякає. Вона розповіла, що її родина продовжує займатися своїми справами, але тільки без світла.

“Переважно немає світла, але нічого страшного — ми справляємося. Електробудинок у нас, усе на електриці, крім води. Одягаємося тепліше, купили газову плиту. Пазли збираємо, при свічках книжки читаємо, домашню роботу робимо. Загалом, зайнятися є чим. Акумулятори, світлодіодні стрічки — так і виживаємо. Коли сідає акумулятор, при свічках сидимо. Ми розуміємо, що така ситуація в країні. А що робити? Виїжджати я не хочу. Будемо до останнього, до переможного”, — каже одеситка Анна.

Після атаки російських дронів-камікадзе в будинку мешканки Одеси Христини світла немає вже четверту добу.

“Пощастило, що є газ, можна закип’ятити воду, якось помитися. Воду теж періодично відключають, як і опалення, але це не настільки критично, коли немає світла”, — розповідає про життя без світла Христина.

Дівчина працює в б’юті-сфері, її найбільша проблема — відсутність зв’язку та інтернету, через що їй складно спілкуватися з клієнтами.

“Я не впадаю у відчай. А сенс? Життя триває, адаптуєшся. Ось до четвертого дня, коли не можеш розігріти гарячу воду в бойлері, розігрів на газовій плиті каструлі води. І вже якось не так до цього ставишся. Інше питання — інтернет. Хотілося б, але думаєш, гаразд, зайду в інтернет уже на роботі. І звикаєш. У будь-якому разі, до всього звикаєш, але не хочеш, щоб це було довгостроково”, — зазначила Христина.

Мешканці міста нарікають: єдине чого б хотіли — розуміти, як довго доведеться жити з перебоями електропостачання, але в Одеській обласній військовій адміністрації повідомили, що таку інформацію подаватимуть обмежено.

“Ворог використовує будь-яку інформацію про перебіг ремонтних робіт для завдавання повторних ударів, а також планування нових, тому через чутливість такої інформації ми будемо оприлюднювати її дуже обмежено. Прошу поставитися з розумінням і довіряти нам. Уже коли ситуація з електропостачанням покращиться, кожен із нас і так це відчує”, — заявив керівник Одеської обладміністрації Максим Марченко.

Відсутність світла для містян стала приводом проводити більше часу на вулиці, втім, хтось навпаки поспішає додому до своїх улюбленців.

“Я намагаюся їсти все тепле на роботі. Додому приходжу просто спати — у мене там кішечка”, — каже одесит Олег.

Допомагає містянам і бізнес, який дає можливість зарядити людям гаджети, попрацювати в теплі та з інтернетом. Якщо раніше до кав’ярні приходили по смачну каву та солодощі, то зараз вона перетворилася на міні-коворкінг для тих, хто працює віддалено.

“Буває з восьмої ранку до восьмої вечора — повний зал. З ноутбуками, із зарядками, з подовжувачами. Навіть приходили заряджати свої маленькі генератори. У такий час не можна відмовляти”, — вважає бариста Владислав.

Щоб зарядити гаджети, люди також приходять до супермаркетів і торгових центрів. Ось кілька коментарів одеситів, які прийшли зарядити свої телефони та інші пристрої.

“Телефон один уже зарядив, ліхтарик і вдома ще гірлянда висить на батарейках. Та нас і палицею не доб’єш! Мій племінник скинув фото з Бахмута: “Ми на місці всі, нас не зрушать!” Я знаю, все буде класно!” — зазначив одесит Олександр.

Дедалі більше людей починають користуватися “Пунктами незламності”. Таких в Одесі розгорнуто вже понад 250. Один із них розміщений у цокольному приміщенні освітнього закладу.

“Якщо світло відключають — приходимо сюди. Заряджаємося, відпочиваємо, дитина грається. На електриці весь будинок, якщо немає світла, значить немає нічого: ні води, ні тепла, ні плити, ні зарядитися. Дають трохи світла — приготували, розігріваємо. У сусідів є генератор, до них звертаємося, коли вони вдома”, — розповідає одеситка Анна.

У цьому пункті є все необхідне: електрика, тепло, а також вода, аптечки, ковдри. Тут одночасно може розміщуватися кілька сотень людей. Також у цьому “Пункті незламності” є кімната для матері та дитини.

За інформацією пресслужби Одеської міськради, протягом минулої доби в Одесі “Пунктами незламності” скористалися понад 12 тис. осіб — це майже вдвічі менше, ніж 10 грудня після атаки російських безпілотників по енергетичній інфраструктурі Одеської області. Бригади одеських енергетиків продовжують невпинно працювати над тим, щоб відновити руйнування та відновити електропостачання мешканців Одеського регіону за стабілізаційними графіками.

Читайте також: Атака РФ залишила Одесу на вихідних без світла, води та тепла: як рятувалися містяни, і що вдалося відновити (ВІДЕО)

Прямий ефір