Президент Володимир Путін та його командування серйозно обговорюють та обговорювали питання застосування тактичної ядерної зброї по території України. Але якщо, наприклад, ще у березні 2022 року міжнародна спільнота, можливо, не була б готова відреагувати правильним чином, то зараз відповідь буде. Таку думку сьогодні, 10 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Михайло Самусь.
За словами військового експерта, питання щодо застосування ядерної зброї виникло в Москві ще 25 лютого 2022 року, коли після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого там усвідомили, що щось пішло не так.
“Було кілька варіантів виходу із ситуації: зосередження зусиль на Донбасі, мобілізація, але ефекту не було. Паралельно йшли розмови, а чи потрібно застосувати проти України саме тактичну ядерну зброю, яка може бути малопотужною і матиме більший психологічний ефект. Тобто знищити кілька десятків тисяч людей і показати Україні та Заходу, що Путін ні перед чим не зупиняється”, — розповів Самусь.
За його словами, у розумінні російського президента кілька таких ударів по Україні не призведуть до виникнення стратегічного ядерного конфлікту, про який усі говорять ще з часів Холодної війни.
“Путін здебільшого говорить про тактичну ядерну зброю, що якщо застосувати її по Україні, то США та НАТО не дадуть відповіді Росії, і таким чином вдасться натиснути на Україну та Захід, щоб Київ здався та підписав капітуляцію. Недооцінювати такі розмови Путіна не варто, він серйозно розмірковує над цим”, — зазначив він.
Військовий експерт зазначив, що не лише США, НАТО, Україна незадоволені такими розмовами, а й Китай та Індія.
“Думаю, що на Путіна зараз відбувається великий тиск з різних боків, щоб він не допустив застосування ядерної зброї. У будь-якому випадку він упустив багато часу. Якби він застосував цю зброю в березні 2022 року, тоді, можливо, міжнародна спільнота не була б готова відреагувати правильним та адекватним чином. Наразі міжнародна спільнота відреагує на такі дії Путіна. Тому ймовірність застосування ядерної зброї проти України зараз із боку Росії перебуває на дуже низькому рівні”, — підсумував Михайло Самусь.
Читайте також: Як Китай та Індія впливають на ядерну риторику Кремля, пояснила Синовець (ВІДЕО)