Росія на складах накопичувала ресурс для виробництва ракет, було створено запас комплектуючих і запчастин щонайменше на пів року. Про це сьогодні, 8 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.
“По-перше, потрібно розуміти, що є таке поняття як технологічні запаси. На складах вони накопичували певний ресурс, який дозволяв їм виробляти ці ракети, виходячи із запасів. Щонайменше на пів року вони створювали запас запчастин або комплектуючих, особливо імпортних, які і зараз використовуються у виробництві. Тому ми бачимо нові ракети, які вироблялися, припустимо, у серпні, які вже вистрілили по території України”, — зазначив експерт.
Також він припустив, що може працювати сірий імпорт або обхід санкцій.
“Ніхто не скасовував такого поняття, як сірий імпорт або обхід санкцій. І це не є чимось новим або абсолютно невідомим раніше. Знаходять ці елементи деталей іноземних виробників не тільки в російських ракетах, але навіть в іранських. Тому світ — це штука динамічна. І такі деталі теж можуть надходити на озброєння. Тому невеликими партіями ці ракети можуть вироблятися, і, безумовно, будуть вироблятися”, — сказав Грабський.
Водночас кількість та інтенсивність масованих обстрілів з боку Росії, вважає експерт, зменшуватиметься, зокрема у зв’язку з посиленням української ППО.
“Безумовно, кількість масованих обстрілів буде зменшуватися, і інтенсивність їхня буде знижуватися. Тут також потрібно брати до уваги фактор посилення протиповітряної оборони України, яка дозволяє підвищити ефективність протидії саме цій загрозі. Тому потрібно прийняти наступне: ми будемо з цим жити. Жодна система протиповітряної оборони гарантовано не зможе знищити всі 100% ракет. Але інтенсивність і частота цих обстрілів буде неухильно зменшуватися час від часу. І періодичність їхня буде теж знижуватися поступово”, — вважає військовий експерт.
Він також нагадав, що дев’ятий пакет антиросійських санкцій, який розглядає зараз Євросоюз, передбачає мінімізацію можливостей доступу Росії саме до таких технологій, зокрема виробництва дронів.
“Тому ми будемо бачити це менше, рідше, але воно залишиться. Виробництво ракет залишається і деякі ракети, наприклад, по-моєму Х-101, взагалі не залежать від імпортних комплектуючих і можуть повністю вироблятися в Росії”, — уточнив експерт.
Читайте також: “Іскандери”, “Калібри” та С-300: чи вистачить Росії ракет для обстрілів України — думки експертів
Раніше військовий експерт Юрій Федоров сказав, що в Росії щомісяця виробляється близько 40 одиниць тих ракет, які використовуються проти України. Таким чином можна очікувати ще п’ять-шість великих масованих ударів і далі у Путіна буде кілька варіантів продовження війни.