Україна на сьогодні забезпечує 10% світового експорту зерна. Основні ринки — це північ Африки, Близький Схід та Південно-Східна Азія. Історично країни там дуже залежать від постачання зернових, заявив член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин сьогодні, 29 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ.
Він зазначив, що значення українських постачань туди вкрай високе — вони роблять зерно доступнішим.
“Ми сьогодні забезпечуємо 10% світового експорту зерна, але ринки США дуже специфічні, вони дуже прив’язані до локації, тому що досить дорога логістика. Так історично склалося, що традиційними ринками є північ Африки, Близький Схід, Південно-Східна Азія. Тобто це ті країни, які історично дуже залежать від постачання зернових. Це країни бідні. Коли ми з вами говоримо про Африку, говоримо про Південно-Східну Азію, там немає фінансових можливостей людям оплачувати дороге зерно. Тому значення українських постачань на ці традиційні ринки є вкрай високим”, — пояснив експерт.
Для роботи механізму постачання і створено ініціативу “Зерно з України”, що фінансується багатими країнами. Таке донорство важливе для забезпечення продовольчої безпеки у світі, наголосив Пендзин.
“30% збіжжя з України забезпечує баланс продовольчий у Єгипті. Ось уявіть собі, це зерно не приходить. Дуже значні постачання зерна у Південно-Східної Азії. Потрібно розуміти, що українське зерно здорово збиває ціни на цих ринках і, як наслідок, робить доступнішим зерно”, — зазначив він.
Він також додав, що ініціатива допоможе зменшити міграційні процеси з бідних країн до багатих країн.
“Щойно виникає голод, відразу збільшується кількість біженців, зокрема насамперед нелегальних біженців у ці країни”, — зауважив Пендзин.