Без зв’язку та світла, збирають дрова та дощову воду для приготування їжі: як жителі Бахмута готуються до зими — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

У підвалах, під щоденними російськими обстрілами, без зв’язку та світла, збираючи дощову воду для приготування їжі та вгамування спраги. Так уже не перший місяць живуть ті, хто залишився у Бахмуті Донецької області. До російського вторгнення тут жило понад 80 тис. осіб. Нині у розбитому місті залишилося близько 20% мешканців. Як готуються люди до зими, повідомила в ефірі телеканалу журналістка FREEДОМ Олена Грамова.

60% міської інфраструктури Бахмута пошкоджено або повністю зруйновано. На центральних вулицях міста вже фактично не зустрінеш багатоповерхових будинків, що вціліли. Частина з них горіла внаслідок влучення російського снаряда, решта стоять без вікон із розбитими балконами та дахами.

Та й людей на вулицях Бахмута небагато. Можна зустріти лише тих, хто, попри російські обстріли, не боїться вийти з укриттів на пошуки необхідного. Під зливою місцеві готові стояти по гуманітарну допомогу або збирати дрова, щоб уночі зігрітися.

“Ну, живемо, як у Середньовіччі, як ще інакше сказати, отак, чесно й відверто кажучи. Зараз заготовляю дрова, у мене трохи є ще, але я заготовляю дрова, все-таки тепліше хоча б на кухні. Я поставив буржуйку. А вирішив залишитись… ніхто не хоче виїжджати, куди виїжджати? Там таке, ну, я не знаю точно. Багато хто говорить, залишайтеся на місці. З чим виїжджати? Грошей немає, ми нікому не потрібні”, — каже місцевий мешканець Василь.

Буржуйок для обігріву укриттів у місті не вистачає. Багато хто живе у вже пошкоджених російськими снарядами будинках.

“Погано чую, бо бахнуло, як воно вийшло, що я живий ще? По хаті моїй вдарило, все розвалило, розбило. Все! 3 рази в хату влучило, 3 рази в маленьку хату”, — скаржиться дідусь Володимир.

Осінні дощі погіршили й так складну гуманітарну ситуацію у місті. З віддалених районів людям тепер практично неможливо дістатися центральних частин Бахмута.

Рівень води в річці Бахмутка піднявся через дощі, і тимчасова переправа поблизу зруйнованого мосту теж опустилася під воду. Таким чином із мікрорайону Забахмутка людям складно діставатися, бо ті конструкції, які тут знаходилися, просто спливли.

Місцеві дедалі частіше замислюються про евакуацію через погіршення погодних умов. У когось уже немає дому, а хтось утомився жити без світла, газу та води.

“Вирішив евакуюватися, бо набридло вже це життя собаче. Лягаєш, бахкає, розбили дві хати за якихось 5 хвилин. За 5 хвилин, і куди мені подітися? Мені 83 роки! Зігріваємося — одягаємось і спимо одягнені!” — нарікає Петро Антонович.

Понад 15 тис. людей продовжують жити у прифронтовому Бахмуті. З кожним днем ​​місто все більше перетворюється на руїни. З 14 шкіл уціліла лише одна. Днями від російських атак вщент згорів Центр дітей та юнацтва.

Читайте також: “Снаряди лежать у городах, під будинками тощо”: ДСНС розміновує деокуповану територію Донецької області (ВІДЕО)

Прямий ефір