Винесений напередодні в окружному суді Гааги (Нідерланди) вирок щодо аварії малайзійського “Боїнга” рейсу МН17 — важлива складова ланцюжка притягнення до кримінальної відповідальності індивідуальних військових злочинців, — політиків, членів уряду РФ, власне військових, — відповідальних за агресію проти України в 2014 році. Про це сьогодні, 18 листопада, в ефірі FREEДОМ сказав адвокат Юрій Білоус.
Коментуючи рішення суду, він зазначив, що було встановлено низку важливих, у тому числі, для майбутніх судових розглядів фактів.
“Факти, які зафіксував учора суд у своєму вироку, дуже важливі. Росія тримала контроль над цим угрупуванням. Угруповання “ДНР” тримало контроль над тим місцем, звідки було зроблено постріл з “Бука”. Сам цей “Бук” був привезений з Російської Федерації, його вивезли до Російської Федерації… “Бук” є дуже серйозним озброєнням. Саме тому для його використання потрібні серйозні знання і серйозна підготовка, і цю підготовку здійснювали конкретні люди. За його транспортування відповідали конкретні люди”, -— перелічує адвокат встановлені судом факти.
Ще одним важливим моментом суду Білоус називає його повну відкритість.
“Весь світ міг і може переглянути всі ці засідання, міг дивитися ці засідання в онлайн-режимі, у тому числі з демонстрацією речових доказів під час судового процесу, експертних досліджень, свідчень і всього іншого”, — констатує Юрій Білоус.
Адвокат вважає важливим, що дії фігурантів Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), Сергія Дубинського та Леоніда Харченка були визнані помилкою, яка, однак, не применшує їхньої провини, а також не вбачає проблеми в тому, що в рамках цього суду не було доведено вину четвертого фігуранта Олега Пулатова.
“Вирок хороший, це — початок, треба працювати далі. Хтось із цього “Бука” стріляв, хтось віддавав команди з Москви, тому потрібно встановлювати всю цю команду і займатися ними. Все одно ми наздоженемо їх зрештою”, — зазначив юрист, закликавши не сприймати вирок як політичну резолюцію.
Читайте також: Історичне рішення Гааги: за збиття “Боїнга” MH17 до довічного ув’язнення засуджено Гіркіна, Дубинського та Харченка
Нагадаємо, 17 липня 2014 року над тимчасово окупованою частиною Донецької області було збито літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines рейсу MH17. Він летів з Амстердама до Куала-Лумпура. В авіакатастрофі загинули всі 298 осіб, які перебували на борту. Міжнародна слідча група встановила, що літак був збитий ракетою, яку випустили з російської установки “Бук”. Усі 8 років Кремль продовжує заперечувати свою провину і називає цю справу “політизованою”.
Читайте також: Україна залишається непохитною в намірі домогтися правди та справедливості за збитий рейс МН17 – МЗС про восьму річницю трагедії