Мобілізація, якої немає — у Росії продовжують забирати чоловіків на війну

Мобілізація в Росії. Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Військове керівництво Росії замовчує продовження мобілізаційної кампанії та приховує проблеми, з якими військовослужбовці стикаються в тилу та на фронті, повідомляє FREEДОМ.

У Чечні мобілізації немає лише на словах. Глава республіки Рамзан Кадиров обіцяв, що місцевих чоловіків не забиратимуть на війну в Україну, але повістки їм вручають.

“До наших сусідів минулого тижня приходили з військкомату з повістками, у них у родині троє чоловіків призовного віку. Сусідка щодня плаче, не знає, куди їх подіти. З Чечні не випускають, ведуть облік тих, хто виїхав із республіки, від родичів вимагають їх повернути, в іншому випадку можуть бути проблеми з владою. Якщо прийдуть, скажу, що я сина народжувала не для війни, а для себе, щоб він на старості років доглядав мене, щоб було кому ховати”, — сказала мати призовника Айшат в інтерв’ю “Кавказ. Реалії”.

Військовослужбовці в тилу і на фронті стикаються з поганим забезпеченням і відсутністю реальної підготовки перед відправкою на передову.

Російським журналістам стало відомо про репресії приморських морпіхів, які вижили у боях під Павлівкою на Донеччині. Раніше вони записували відеозвернення до свого губернатора зі скаргами. А тепер у розмові з “Медіазоною” один із військовослужбовців заявив, що багато його товаришів по службі намагаються відмовитися від участі в боях і їх за це карають.

“В якості покарання за скарги відправили на штурм укріпрайонів. Тільки в цій атаці загинуло 100-115 людей. Сьогодні особисто чув, що штурмові групи відмовляються йти на околиці міста. Відмовникам загрожують кримінальні справи, та ніхто їх не відвозить із передових позицій. Я особисто писав відмову, але мій рапорт чудовим чином зник. Дезертувати — не варіант, бо можуть застрелити. Тут немає закону”, — сказав морпіх зі 155-ї бригади.

Існування спеціальних в’язниць для відмовників на окупованих Росією територіях військове керівництво РФ також заперечує. Водночас російські журналісти пишуть про сім таких місць. Там військових утримують у жахливих умовах, на зв’язок із рідними вони виходять раз на кілька днів.

“Чоловік дзвонив сьогодні й просив допомоги. Там уже мінусова температура, сказав, у всіх у підвалі моторошний кашель. Довго вони так не протягнуть. Їм ніхто нічого не пояснює, вони не знають, скільки їх там ще триматимуть”, — сказала дружина мобілізованого у коментарі Telegram-каналу ASTRA.

Зі свавіллям російського військового командування вже не хочуть миритися дружини та матері військових. Дедалі більше з’являється у мережі звернень жінок із вимогами повернути їхніх чоловіків.

Навіть наявність хронічних захворювань у військовослужбовців не заважає військкоматам їх мобілізувати, кажуть дружини.

Матері та дружини військовослужбовців почали об’єднуватися, вони пишуть скарги та подають позови до судів.

Військове керівництво РФ не бажає пояснювати жінкам, чому таке відбувається. Але правозахисники кажуть, що звернень дедалі більше.

Читайте також: Звички відстоювати свої права у росіян немає, — правозахисник про мобілізацію в РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір