В Україні розпочалися конструкторські роботи над другим літаком Ан-225 “Мрія”, про що повідомило державне підприємство “Антонов”. Першу “Мрію” наприкінці лютого під час бойових дій на аеродромі у селищі Гостомель під Києвом російські окупаційні війська знищили. Це був найбільший літак у світі, інформує FREEДОМ.
1988 року відбувся перший політ дослідного зразка цього лайнера, створеного київським заводом “Антонов”. Спочатку його будували для космічної галузі. Однак на початку 2000-х — реконструювали та модифікували для перевезення надважких та надгабаритних вантажів.
Існував лише один екземпляр “Ан-225”. Він увійшов до історії, встановивши близько 250 світових рекордів за швидкістю, висотою, вантажністю.
Розмах крила “Мрії” — 88,4 м, довжина — 84 м, висота — 18,2 м, вантажність — 250 тис. кг. У березні 1989 року літак з вантажем 156,3 т піднявся в повітря і за 3 години 45 хвилин польоту встановив 110 світових рекордів за швидкістю, висотою та вантажністю.
Після розвалу СРСР 1991 року єдиний чинний екземпляр Ан-225 відправили до ангара. У січні 2002 року “Мрія” здійснила перший комерційний рейс. Відтоді літак часто використовували для доставлення великогабаритних вантажів.
Лайнер встиг побувати у багатьох країнах і континентах, крім Антарктиди. 25 березня 2020 року після 18 місяців ремонту “Мрія” здійснила перший політ після модернізації.
Під час пандемії коронавірусу багато разів літак перевозив до різних країн медикаменти, обладнання та засоби захисту. Наприклад, 27 квітня 2020 року доставив із Китаю до Німеччини 10 млн медичних масок. А 24 серпня 2021 року, на 30-й День незалежності України, “Мрія” брала участь у параді, пролетівши над центром Києва.
Внаслідок повітряної атаки російських військ на аеродром у Гостомелі на початку повномасштабного вторгнення РФ до України літак згорів.
“Чи можна сказати, що Росія знищила нашу мрію? Ні. Вона спалила літак. Вона спалила залізо, зруйнувала матерію, але не душу, не свободу, не гідність, не незалежність. Ми знаємо, що нашу мрію неможливо перемогти чи знищити”, — заявив тоді президент України Володимир Зеленський.
Нещодавно стало відомо, що Україна вже готується до будівництва другого літака Ан-225 “Мрія”, про що заявив генеральний директор державного підприємства “Антонов” Євген Гаврилов. Ідеться про збір другого екземпляра “Мрії”, який свого часу так і не було добудовано.
За словами Гаврилова, роботи з відновлення вже ведуться. Другий Ан-225 буде обладнаний як новими деталями, так і частинами літака, що постраждав.