Російська влада багато в чому розглядає війну як засіб утилізації неблагонадійних верств населення, — Полозов

Призовники. Ілюстративне фото: armyinform.com.ua

Мобілізація в Росії де-факто триває. Указ президента РФ про її початок не скасовано і не завершено. На фронт забирають людей навіть із важкими захворюваннями. Цю інформацію сьогодні, 9 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ підтвердив російський адвокат і правозахисник Микола Полозов.

“Це стилістика роботи російської влади. Було поставлено завдання, мобілізаційний план, військкомати почали старанно його виконувати. Були випадки, коли людей не просто там із гепатитом, а без ноги, без ока мобілізовували. І в цьому сенсі російська влада не бачить великої проблеми, тому що, скажімо так, “термін придатності” мобілізованого не надто великий для того, щоб можна було по кожному розбиратися. Спочатку відправляють, а далі вже, якщо комусь пощастить вижити і пройти всі ці процедури, можливо, він повернеться. А якщо він не виживе, ну і навіщо тоді щось робити? Тому в цьому сенсі багато різних порушень. І тому Путін публічно заявив про те, що нібито мобілізація виконала завдання і завершується. Хоча насправді де-юре вона триває і де-факто ми знаємо про те, що мобілізують просто зараз. Російська влада багато в чому розглядає війну як засіб утилізації неблагонадійних верств населення”, — сказав він.

До того ж, як зазначив адвокат, ідеться і про жителів глибинки, де вони вимирають від пияцтва, і про малі народи.

“Де в такий спосіб влада намагається розв’язати питання протидії націоналістичним якимось діям з боку людей. І загалом влада не цінує життя цих людей, тобто розглядає відправлення на фронт як покарання, як засіб досягнення таких брудних політичних завдань”, — заявив Полозов.

Також, за його інформацією, новобранців кидають на передову без підготовки. Є випадки, коли свіжомобілізованих хаотично направляють до військових частин, і потім їхні сім’ї не можуть знайти своїх рідних.

“Відбувається те, що зазвичай відбувається в російській армії. Це бардак, це цілковита бездарність командування і тих рішень, які мають ухвалювати відповідні командири на місцях. За повідомленнями ЗМІ, найшвидший, скажімо так, найшвидкісніший росіянин, який від моменту того, як він опинився на фронті, здався в полон, минуло півтора дня. І це йому пощастило. Багато мобілізованих приїжджають без жодного навчання, без проходження медкомісії прямо з військкоматів, минаючи навіть навчальну частину безпосередньо на фронт, і практично одразу ж там гинуть. Тому в цьому сенсі ми бачимо, що в російській армії дійсно панує певний хаос”, — резюмував Микола Полозов.

Читайте також: “По нас шмаляли свої”: з якою реальністю російські мобілізовані стикаються на війні в Україні

Як повідомлялося раніше, президент Росії Володимир Путін підписав закон, згідно з яким заборонено розкривати відомості про тактику та методи роботи ФСБ, органів зовнішньої розвідки, а також органу влади у сфері мобілізації. Тепер ті, хто розповідає, що їм не дали екіпірування і належні гроші або що їх відправили на війну без підготовки, — злочинці, бо оприлюднили закриту інформацію.

Читайте також: Як уникнути мобілізації в Росії і що робити, якщо вже потрапив на фронт — поради адвоката

Прямий ефір