Засновник ПВК “Вагнер” створює “ополчення” в регіонах РФ — як росіянам доведеться платити за амбіції Пригожина

Євген Пригожин. Фото: twitter.com/RidusNews

Засновник ПВК “Вагнер” Євгеній Пригожин створює центри підготовки бійців у Білгородській та Курській областях Росії, повідомляє FREEДОМ.

За інформацією видання The Insider, за два місяці в Україні загинули близько 500 ув’язнених, завербованих Пригожиним для ПВК “Вагнер”. Очевидно, тому глава армії найманців вирішив розширити бізнес і оголосив про створення центрів підготовки бійців безпосередньо в російських регіонах. І поповнити поріділі ряди своєї приватної армії він уже хоче не лише ув’язненими, але й місцевим населенням. Водночас Пригожин вважає за краще називати їх “ополченням”.

“На мій погляд, ополчення має складатися з першої лінії, яка повністю лежить на мешканцях цієї області. Для того, щоб забезпечити матеріальну складову ополчення, я вважаю, нам не потрібно звертатися до держорганів, а покласти відповідальність на регіональний бізнес”, — написав Пригожин у Telegram.

Перша лінія, на думку Пригожина, — це Білгородська та Курська області. Через свою пресслужбу власник приватної армії розповів, як бачить подальше життя місцевих жителів.

“Якщо ти власник невеликого заводу, на якому працює 100 осіб, і з них 50 — статевозрілі самці, то 25% повинні нести службу в окопах, а 75% продовжувати свою трудову діяльність. І так по колу — один тиждень в окопах, три — вдома та на виробництві”, — вважає Пригожин.

І це на тлі новин про те, що мобілізація в Росії нібито закінчена.

Пригожин, який кілька років приховував, що взагалі має якесь відношення до ПВК “Вагнер”, останнім часом став медійною персоною. Навіть збудував у Санкт-Петербурзі “ПВК Вагнер центр”. Там його називають “культурним центром для патріотично налаштованих громадян”. Такий собі “палац творчості для дорослих”. Але реальні цілі Пригожина та його ПВК далекі від культурних.

“По суті він є паралельною армійською структурою, яка перебуває у сірій зоні. Має медійний ресурс та ідеологію, що важливо. Питання України тут уже другорядне для них, вони хочуть отримати владу”, — сказав політичний експерт Тарас Загородній.

Завдання Пригожина — стати для Путіна незамінним. А може, й піднятися на вершину кремлівської ієрархії.

“Частково на сьогодні, звичайно, російська армія і вся війна, яку розпочав Путін, залежить від цих приватних військових компаній. Вони мають значення на певних якихось ділянках фронту”, — вважає політолог Ігор Рейтерович.

“Вагнерівцям” під Бахмутом зараз зовсім несолодко. Своїм життям вони відпрацьовують амбіції Пригожина.

Колись він володів звичайним ресторанним бізнесом у Санкт-Петербурзі. Там і познайомився із Путіним. Згодом став отримувати держзамовлення на продовольство для Міноборони Росії. А пізніше виявився монополістом із забезпечення шкільних їдалень Москви. Це все стало можливим завдяки зв’язку Пригожина та Путіна й послуг, які власник ПВК надає президенту РФ.

“Він претендує вже на особливу роль у поки не ближньому, а далекому оточенні Путіна. І йому потрібно цю роль зміцнювати. Пригожин безумовно намагається підвищити свою значущість, що він не просто займається збиранням якихось “зеків”. Тому йому для цього потрібно ще більше повноважень, і найважливіше — це ресурсів”, — зазначив Рейтерович.

Апетити Пригожина не стануть скромнішими. Отже, є велика ймовірність того, що центри підготовки бійців “Вагнер” можуть відкритися і в інших регіонах Росії.

Читайте також: Пригожин та Кадиров підривають владу в Кремлі: конфлікт вийшов у публічну площину — деталі (ВІДЕО)

Прямий ефір