“За день втрачає цілу танкову роту”: втрати РФ у війні проти України оцінив експерт

Знищена російська техніка та окупанти. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

За один день у середньому армія РФ втрачає на фронтах в Україні цілу танкову роту (10 танків). При цьому мінімальний термін підготовки танкістів — від 3 до 5 місяців. Втрати особового складу сягають цілого батальйону за добу — близько 500 осіб. Про це сьогодні, 6 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Сергій Грабський.

“Якщо ми беремо розрахунковий батальйон приблизно так, щоб не заглиблюватися в деталі, 500 осіб, то фактично в день знищується цілий батальйон. Це щоб можна було рельєфніше побачити цю картинку. Як приклад, на Херсонському напрямку ми маємо до 30 батальйонних тактичних груп. Тобто кожен день така група знищується. Я говорю образно, йдеться, звичайно ж, не про Херсонщину. Знищується батальйон як елемент”, — пояснив Грабський.

Експерт наголосив, що це не просто “біологічні одиниці”, а фахівці, на яких здійснювали витрати грошей, а найголовніше — часу.

“Тобто треба розуміти, що противник намагається навіть у такий злочинний спосіб по відношенню до свого народу вирішити завдання зупинення наступу української армії. І він, поки попри втрати, наголошую, поки, намагається утримати ті позиції, на яких він зараз перебуває. А на деяких ділянках навіть, ну, із завзятістю, яка заслуговує на краще застосування, намагається контратакувати наші позиції”, — зазначив експерт.

Грабський вважає, що, відправляючи на війну непідготовлених мобілізованих солдатів, Росія вчиняє злочин проти свого народу.

“Йдеться вже про злочин не лише проти України, але й проти свого народу, який населяє суб’єкт міжнародного права”, — зазначив він.

Оцінюючи втрати Росії у техніці, Грабський навів приклад танків. За його даними, щодня в середньому РФ втрачає цілу танкову роту.

“Йдеться тут не лише про кількість коробочок, як кажуть в армії, чи заліза, яке вони втратили. Йдеться зокрема й про екіпажі. Мінімальний термін підготовки танкового екіпажу — це три-чотири, але краще п’ять місяців. Тож це дуже багато. Багато, тому що за кожною машиною стоїть екіпаж, який нею керує”, ​​— наголосив експерт.

Читайте також: Від елітних військ Росії залишилися лише гучні назви, — Грабський (ВІДЕО)

Прямий ефір