Україна збирає факти воєнних злочинів росіян, фіксуючи їхні докази від українських біженців. Така ініціатива була здійснена Офісом генерального прокурора України, який розпочав комунікаційну кампанію “Твоя історія – твій внесок у перемогу!”, повідомляє FREEДОМ.
Кожен, хто постраждав або бачив воєнні злочини росіян, можуть свідчити, щоб створити базу доказів для притягнення до відповідальності російських окупантів. Генеральний прокурор України Андрій Костін наголосив, що зараз свідчення є особливо цінними, оскільки весь світ працює над створенням спеціального міжнародного трибуналу.
“Кожен українець, який постраждав від цієї війни, має отримати компенсацію від Росії за зруйнований дім, за страждання і біль цієї війни. Тому нам потрібні ваші історії про війну, бо це докази їхніх злочинів. Якщо ви стали свідком таких злочинів — розкажіть про це. Зробіть свій внесок у перемогу!”, — закликав Костін.
Українці, які стали свідками або жертвами воєнних злочинів росіян на батьківщині й перебувають зараз за кордоном, можуть звернутися до місцевих правоохоронних органів. Згідно з інформацією на офіційному вебсайті платформи, це можна зробити в Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Румунії, Словаччині та Німеччині. З інших країн можна повідомити про воєнний злочин через вебсайт warcrimes.gov.ua.
“Ми забезпечимо вашу безпеку. Ніхто не дізнається, що сталося, крім правоохоронних органів та судів. Отже, будь ласка, не мовчіть”, — звернулася до українців віцепрем’єр-міністерка України — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
“Якщо ви зараз перебуваєте за межами України, але постраждали самі або стали свідками воєнних злочинів Російської Федерації — не мовчіть. Хай наша армія б’є ворога на полі бою, а ми з вами — в судах. Зло обов’язково повинно бути покаране”, — закликав уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Проєкт “Твоя історія — твій внесок у перемогу!” дозволить зібрати докази для українських та міжнародних судів, а офіційно зареєстровані свідоцтва дадуть право на матеріальну компенсацію за завдану шкоду, коли запрацює відповідний міжнародний механізм.
“Згвалтування, тортури, примусова депортація, грабіж, руйнування житла. Ми можемо і повинні покарати кожного нелюда за заподіяне зло. Але зробити це можна лише спільними з вами зусиллями. Ваша інформація допоможе встановити справедливість та притягти злочинців до відповідальності”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Раніше Офіс генпрокурора України повідомив, що на 30 жовтня українські правоохоронці зареєстрували 61 640 злочинів, пов’язаних із повномасштабним вторгненням Росії.
Читайте також: Виявлення воєнних злочинів РФ уповільнює мінна небезпека — деталі від радника глави МВС (ВІДЕО)