Своєрідний “енергетичний Рамштайн” можуть організувати європейські партнери України, які відгукнулися на прохання країни щодо енергетичної допомоги. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав міністр палива та енергетики України (2005-2006 рр.) Іван Плачков.
Він зазначив, що українські енергетики зараз виявляють чудеса мужності, професіоналізму та організованості, відновлюючи завдані російськими ракетними атаками пошкодження. Плачков констатував, що справді пошкоджено величезну кількість дорогого обладнання, якого немає ані на складах заводів, ані на складах енергетичних компаній.
“Але наші європейські партнери дійсно відгукнулися. Я думаю, що буде організовано такий своєрідний “енергетичний Рамштайн”, і допомога координуватиметься Європейським Союзом з погляду поставок матеріалів. І, на жаль, трансформатори треба замовляти. Вони виготовляються десь 3-5 місяців, але спільно ми стабілізуємо ситуацію, як це тільки можна”, — сказав Плачков.
Він упевнений, що завдяки роботі української ППО подібного масштабу руйнувань на об’єктах більше не буде допущено.
Плачков наголосив, що в нинішній ситуації потрібно забезпечити стовідсоткову оплату електроенергії, що споживається.
Експерт закликав українців бути готовим до найгірших сценаріїв, за яких перерва в електропостачанні може становити тиждень і більше. У таких випадках найкращим варіантом є виїхати до родичів або знайомих до заміських будинків, сіл, де є альтернативні джерела обігріву.
“Звичайно, у містах місцеві органи влади мають створювати громадські пункти обігріву, де використовуватимуться дизель-генератори… Нам треба бути готовими до всього”, — сказав Плачков.
Він також наголосив, що кожна будівля повинна мати відповідальну людину, яка при припиненні теплопостачання взимку зробить усі необхідні дії для недопущення заморозки системи всередині будинку.
Що стосується об’єктів критичної інфраструктури, то, за словами Плачкова, вони здебільшого оснащені генераторами і готові до відключень електропостачання. Він нагадав, що ці генератори працюють на дизельному паливі та бензині, а тому закликав українців до тотальної економії всіх енергоресурсів.
Читайте також: Надійність української енергосистеми: як забезпечити зараз та в майбутньому, відповів експерт енергоринку