Китайські компанії виводять свої потужності з Росії — причину назвав Пендзин

Олег Пендзин. Фото: radiosvoboda.org

Європейський Союз у своїх санкційних пакетах запроваджує обмежувальні заходи проти великої кількості приватних осіб та компаній, які не належать до РФ. Це пов’язано із запровадженням вторинних санкцій. Про це сьогодні, 31 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

За його інформацією, із РФ виводять потужності навіть країни, які формально не приєдналися до санкційних пакетів.

“Якщо ви уважно подивитеся перелік персональних санкцій, які запроваджуються кожним черговим пакетом Євросоюзу, то ви побачите досить велику кількість персоналій та компаній з далеко не російською юрисдикцією, які підпадають під санкції. Це вторинні санкції. Разом із цим навіть такі країни, які формально не приєдналися до санкційних пакетів, я говорю про Китай, найбільші виробники китайської комп’ютерної техніки та смартфонів виходять із РФ і переводять свої основні контингенти до Казахстану”, — сказав Пендзин.

Водночас, за словами економіста, постачання до Росії їхньої продукції здійснюватиме авторизований дилер, який буде в юрисдикції іншої країни.

“Тобто таким чином великі компанії, зокрема й китайські, які виробляють продукцію, захищену ліцензіями та патентами, намагаються таким чином убезпечити себе від вторинних санкцій, пов’язаних із продажем підсанкційної продукції РФ”, — пояснив Пендзин.

Читайте також: Чи кине Китай Росію — детальний розбір Мацуки

Нагадаємо, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що перемога України у війні є єдиним способом уникнути російської агресії щодо інших країн. Він упевнений, що на користь усього світу мінімізувати російську загрозу, наскільки це можливо. Один із важливих кроків — запровадити санкції проти ідеологів та рупорів російської пропаганди. Міжнародна робоча група Єрмака – Макфола з питань санкцій готує нові документи.

Прямий ефір