Усі дії Пригожина та Кадирова спровоковані Путіним, — Фейгін

Пригожин, Кадиров, Путін. Колаж: obozrevatel.com

Президент РФ Володимир Путін власноруч підігріває напруження в Кремлі, підтримуючи голову Чечні Рамзана Кадирова та засновника приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” Євгена Пригожина, яких сам і створив. Про це сьогодні, 31 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський правозахисник, журналіст Марк Фейгін.

“Путін не така людина, яку можна так рішуче підштовхнути, наприклад, до застосування хоча б ядерної зброї чи навіть скромніших речей. Він і сам із задоволенням це робить, його навіть підштовхувати не треба. Тому що кожну з боку українського керівництва, військового командування дію сприймає як для себе особистий виклик. Звісно, ​​склалося кілька партій у Кремлі та навколо Путіна теж. Є радикальніша партія війни, її називають, патріоти до них примикають, ще якесь середовище. Є більш поміркована частина, яка, напевно, є, вона в уряді, я думаю. Тому що їм розв’язувати ці проблеми, зокрема економічні. Є якась частина, скажімо, між ними і силова, зокрема, які наче то туди, то сюди діють”, — сказав він.

На думку журналіста, Путін не надто піддається до впливу збоку, тому що в нього тут великий досвід.

“Я схильний думати, що всі дії цих радикалів, Пригожина і особливо Кадирова, спровоковані самим Путіним. Він сам через них створює це напруження, підігріває це, тому що він же їх підтримує. Він Кадирову після суперечки з Лапіним, Лапіна, до речі, зняли, а Кадирову дали генерал-полковника. Очевидно, це виглядає як якийсь апаратний схематоз суто з боку Путіна. Тому що йому вигідно, щоб він мав таку вірну гвардію, яка лякає інститути, армію, частково інші. І тому із цього погляду вони самі створені ним, Путіним. І Пригожин зі своїми ПВК, і Кадиров зі своїми так званими батальйонами чи полками зараз. Тож я не думаю, що вони ведуть надто велику самостійну гру. Все в межах дозволених правил”, — заявив Фейгін.

Крім того, за його словами, охочих розгрібати наслідки путінської “спеціальної військової операції” дедалі менше — ніхто не хоче відповідати за провали.

“Є тут величезне напруження. Одна справа, коли перемоги тебе супроводжують, тут якось з’ясовують стосунки. А інша справа, коли загалом багато поразок на полі бою, принаймні на когось це треба вішати, комусь це треба розгрібати. А охочих стає дедалі менше, об’єктивно. Як кажуть, у перемоги завжди багато батьків, а поразка завжди сирота. Деякі навіть щасливі, позбавившись цього всього, відійшовши убік, радіють, що їм не треба більше за це нести відповідальність. Це ж об’єктивно. Я на початку вересня висував версію, що якась частина генералітету взагалі саботує свою участь. Не тому, що вони комусь співчувають — Україні чи Заходу — ні. Вони це роблять із бажання уникнути відповідальності, бо все, що робить Путін в Україні, поки що великим успіхом не увінчалося. За ці вісім із лишком місяців ми бачимо переважно, загалом, негативний баланс. Ніхто особливо не хоче за це відповідати. Все ж таки розуміють, що з одного чи з іншого боку, це прилетить”, — розповів Фейгін.

Але, як зазначив правозахисник, люди більш “відморожені”, типу Пригожина і Кадирова, ще можуть собі це дозволити.

“А ось, знаєте, старий апарат у цих умовах дуже і дуже досвідчений, він знає, що треба триматися подалі і самим на себе не викликати цієї уваги. Так що я вважаю, що навіть ті незадоволені, хто є в Кремлі, вони, напевно, є і в оточенні, і в силовому блоці, і в армії. Вони більше тримаються зараз поки що тактики: “Ну, нехай, нехай, нехай вони це роблять. Подивимося, до чого це приведе”, — резюмував Марк Фейгін.

Читайте також: Пригожин і Кадиров продовжують критикувати Міноборони РФ, чим підривають авторитет Путіна — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський заявив, що більшість росіян, які допускали ідеологічні прорахунки та поразки на полі бою в Україні, опинялися під домашнім арештом. Це може стосуватись і російського генерала Лапіна.

Прямий ефір