У своїй промові на пленарній сесії міжнародного дискусійного клубу “Валдай” Путін не сказав нічого нового. Режим у РФ швидко еволюціонує до радянського культу особистості. Таку думку озвучив російський політолог Дмитро Орєшкін в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 28 жовтня.
Політолог зазначив, що авторитарні режими потребують штучного створення харизми.
“Режим Путіна досить швидко еволюціонує до радянського культу особистості. І, власне кажучи, це неминуча його траєкторія, тому що такі режими авторитарні, так чи інакше, потребують штучного створення харизми. Люди повинні вірити, що цей вождь гарантує безпеку та порятунок. Без нього немає життя. Є Путін — є Росія, немає Путіна — немає Росії”, — сказав Орешкін.
Він наголосив, що Путін мігрує у бік джерела істини. Але біда в тому, що він справді вірить у те, що говорить.
“Жах у тому, що він у це вірить. Він справді вірить, що Україна це — підрозділ російського народу, і на неї просто Захід напустив якийсь морок, який треба прибрати. І тоді щасливі українці з квітами та короваями зустрічатимуть визволителів із Росії. Він має таку картинку світу. І саме той режим ідеократії і автократії, які він потроху стихійно чи усвідомлено будував, призвів до того, що ніхто не може сказати. І він уже як товариш Сталін, який робив відкриття у мовознавстві, здійснює відкриття в етнографії, в історії. І йому навіть на думку не спадає, що, загалом є люди, які десятиліттями займаються цими темами, сидять в архівах і так далі. Йому якісь ФСБ-шники принесли довідки, і він сам пише ці статті, всерйоз сприймає це як внесок у пізнання об’єктивної реальності. Це ось, на мою думку, цілком очевидна ознака того, що людина від цієї самої об’єктивної реальності відлетіла в небеса, щоправда, далеко, що її вже й не видно”, — сказав політолог.
Орєшкін також прокоментував вкотре повторену Путіним тезу про те, що “росіяни та українці — один народ”, а Україна — “не самостійна держава”.
“Насправді Путін просто глибоко безграмотний. Погано навчений у цій справі. Людина, яка навіть, напевно, не знає, що до Першої світової війни в Європі було 15 держав, а зараз їх понад 50. Відповідно, ті держави, яких раніше не існувало, з’являються і мають суверенітет, є членами ООН, мають незалежність, користуються усім, що їм надають міжнародні закони. А якщо раніше України як самостійної держави не було, то вона не має права на життя як самостійна держава, вважає Путін. Хоча Україна існувала, просто Путіну не хочеться знати цього, і він думає, що може переконати в цьому і українців, і навіть росіян”, — сказав політолог.
Читайте також: Слабкий Путін: у чому головна вразливість президента Росії?