“Захід загниває, а Росія має майбутнє” — це концепція нової кремлівської ідеології. Її розробка стартувала з сочинською конференцією “ДНК Росії” 26 жовтня. Путінський режим намагається представити нову ідеологію як невинну концепцію держави, але експерти вважають — це остаточне бетонування тоталітарного режиму, інформує FREEДОМ.
“Повна міжнародна ізоляція, перетворення Російської Федерації на тоталітарну секту. У секті, де буде своя ідеологія, така сама паперова, така ж своя замкнута економіка, де буде своя культура, яка за великим рахунком проповідує смерть. Це все сприяє перетворенню Росії на тоталітарну державу на кшталт Північної Кореї”, — зазначив політтехнолог Олег Постернак.
На пошуки ідеальної для себе концепції Росії у президента Володимира Путіна пішло 22 роки й не один десяток філософів, які могли б стати базою для нової ідеології. Тим, хто вплинув на путінське світогляд, називають й російського філософа Івана Ільїна.
“Прибічник диктатури, йому багато подобалося у гітлерівській диктатурі, диктатурі Муссоліні. Іван Ільїн залишається головним пророком тієї ідеології, яку Путін хоче збудувати та зробити державною, почати викладати її у школах, університетах в обов’язковому порядку. Наскільки це вдасться зробити, важко зрозуміти. Націоналізм, національна винятковість — це привабливіше і легше завойовує собі прихильників серед не дуже освічених людей”, — наголосив журналіст, ексголовний редактор російської служби ВВС Андрій Остальський.
За інформацією журналістів, “ідеологічний курс” Російської Федерації буде розбитий на чотири блоки:
- історичним куруватиме колишній міністр культури та помічник президента Володимир Мединський;
- культурним блоком — голова Ермітажу Михайло Піотровський;
- міжнародну частину розроблятиме політолог Сергій Караганов;
- А блок із гучною назвою “Образ майбутнього” — підготує голова “Курчатівського інституту” Михайло Ковальчук, брат особистого банкіра Путіна Юрія Ковальчука.
Точний зміст концепції поки не відомий, але про сутність — здогадатися нескладно. Досить згадати інтерв’ю “Російській газеті” одного зі співавторів ідеології голови Ермітажу Піотровського.
“Війна — самоствердження нації. Кожна людина хоче самоствердитись… Ну і ми всі виховані все-таки в імперській традиції… Усі ми мілітаристи та імперці…”, — сказав він.
Щоб виростити собі подібних, нову російську ідеологію викладатимуть в університетах. Як “науковий комунізм” чи “історію Комуністичної партії (КПРС)” — у Радянському Союзі. Читати лекції з нової науки розпочнуть із наступного навчального року.
“Будуть складнощі з проповіддю і в школах і у вишах, особливо щодо молодого покоління, яке поки що має доступ до інтернету, і просочилося цим західним проєктом ліберальної демократії. Уявлення, що головне у житті — у пріоритетах, у житті індивідуума, особистості. Дуже багато цього не викорінено і Путіну буде складно, йому будуть потрібні якісь страшні драконівські заходи, якщо він захоче це витравити з молодого покоління, і для них навряд чи ця ідеологія представлятиме якусь цінність”, — наголосив Остальський.
Непросто може бути й викладачам, їм можливо треба буде пройти атестації з нового предмета, щоб прибрати з вишів незгодних із режимом. Втім, подібні чистки для Росії не є новиною.
Державний університет у Санкт-Петербурзі звільнив доцента Дениса Скопіна через участь в антимобілізаційному мітингу. Студенти проводили викладача оплесками.
На доцентку Іванівської медичної академії Ольгу Назаренко відкрили кримінальну справу через участь в антивоєнних пікетах. Згодом жінку теж звільнили з вишу.
Щодо незгодних силовики відкривають кримінальні провадження. Або виписують штрафи на сотні тисяч рублів. Адвокатів до підзахисних не пускають.
При цьому російське законодавство може стати ще жорсткішим — лише за жовтень цього року до Державної думи Росії внесли ще 6 нових репресивних законопроєктів.
Читайте також: Боюся, що вони в якийсь момент проголосують за нового Путіна, — Гозман про майбутнє Росії