Європейський Союз має чіткий план допомоги Україні на 2023 рік, повідомляє FREEДОМ
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн на міжнародній конференції з відновлення України в Берліні заявила, що Європейський Союз має взяти на себе щонайменше третину фінансових потреб України наступного року. Також допомогу, за її словами, може надати США та Міжнародний валютний фонд. За даними фон дер Ляйєн, Україні необхідно від 3 до 5 млрд євро щомісяця на період війни. І ці гроші українцям потрібні зараз.
“Україна потребує термінової реабілітації, у ці хвилини, коли ми з вами говоримо. Росія цілеспрямовано атакує цивільну інфраструктуру з дуже чіткою метою відрізати чоловіків, жінок та дітей від води, електрики та опалення з наближенням зими. Це терористичні акти чистої води, Росія намагається паралізувати Україну. Але ми цього не допустимо”, — заявила президент Єврокомісії.
Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до учасників конференції, розповів, що російські ракети та іранські безпілотники, які використовують росіяни, зруйнували третину енергетичного сектору України. Лідер України також закликав Євросоюз створити чіткий механізм надання допомоги країні — запустити “фінансовий Рамштайн”.
“Я дякую Євросоюзу загалом і кожній країні ЄС зокрема за вже надану підтримку нашій державі. Проте ми маємо надати більш системний характер цій підтримці. Вірю, що вже зараз можемо ухвалити рішення про заснування “фінансового Рамштайну” для підтримки нашої спільної стабільності за аналогією із “оборонним Рамштайном”, який уже функціонує”, — сказав президент України.
Для відновлення України знадобиться близько 750 млрд. доларів, нагадав учасникам конференції український прем’єр-міністр Денис Шмигаль. З початку війни, за даними уряду, Росія зруйнувала в українських містах та селах майже 95 тисяч об’єктів інфраструктури. А через постійні бойові дії Україна не може спрямувати на їх відновлення власні бюджетні кошти.
“Але також грандіозні збитки, які завдала Росія, звіт про наші збитки, верифікований Світовим банком, станом на червень цього року визначається сумою майже 350 млрд доларів. Наша оцінка ресурсів, необхідних для відновлення, близька до цифри 750 млрд доларів”, — відзначив Шмигаль.
Своєю чергою один із організаторів зустрічі, німецький канцлер Олаф Шольц, заявив, що це не чергова донорська конференція, а початок створення “плану Маршалла” для України. Це процес на десятиліття, фундамент якого потрібно закласти вже зараз.
“Коли ми відновлюватимемо Україну, ми це робитимемо з метою зробити Україну членом ЄС. Це означає створення логістичного та транспортного сектору, а також транспортної інфраструктури таким чином, щоб Україна була повністю підключена до внутрішнього ринку ЄС. Це означає збереження відкритих експортних каналів для української продукції, зміцнення українських компаній”, — сказав Шольц.
Федеральний канцлер Німеччини також пообіцяв, що Європа підтримуватиме Україну фінансово, політично і допомагатиме з озброєнням стільки, скільки потрібно. З початку війни Європа надала Україні фінансову допомогу у розмірі 19 млрд євро, — прозвітували в Єврокомісії. Наступного року обіцяють 18 млрд євро.
Читайте також: Суть “економічного Рамштайну” для України — про план післявоєнного відновлення розповів Мілованов