Росія ламає шаблони ведення війни, спираючись  на руйнування цивільних об’єктів, — Жданов

Ілюстративне фото: ps.mil.gov.ua

Росія ламає шаблони ведення війни, завдаючи ударів по цивільних об’єктах. Тому в НАТО вже говорять про необхідність розбудовувати свої системи протиповітряної оборони. Про це сьогодні, 26 жовтня, сказав військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Жданов пояснив, що всі системи ППО країн світу будуються за принципом дотримання норм та правил ведення війни. І головне завдання за цими принципами — захистити військові об’єкти, оскільки цивільні не повинні піддаватися атакам.

“Російська Федерація ламає шаблон ведення війни. Усі системи ППО країн будуються за принципом дотримання звичаїв та правил ведення війни. І тому на тактичному рівні, на нижчому рівні створення системи ППО та ПРО, головне завдання — захист окремих об’єктів. Це, звісно, ​​військові об’єкти. А цивільні, передбачається, що вони не зазнаватимуть вогневих ударів супротивника. Тому й захищаються у загальній системі протиповітряної оборони країни”, — зазначив експерт.

Але Путін зробив усе навпаки — зробив акцент на цивільних об’єктах, які захищаються загальними системами, зазначив Жданов.

Він нагадав, що Україна в березні пройшла етап атак на військові об’єкти, коли РФ била по аеродромах, навчальних центрах, станціях радіоелектронної боротьби тощо.

І тепер більшість країн світу роблять висновки із цієї війни, зазначає експерт.

“Ми давно говорили, що наша війна повністю перепише підручники, починаючи від тактики, закінчуючи підручником військового мистецтва. Чому? Тому що Росія воює нестандартно і тепер усім треба перебудовувати свої системи протиповітряної оборони”, — вважає Жданов.

Експерт оцінив ефективність української протиповітряної оборони у понад 50%.

“Наша система у масштабах країни працює. Ефективність, звісно, ​​не 90%, але понад 50% ми маємо. І якщо не перевантажувати її масованим ракетним ударом, а для противника теж проблематично створити таке перевантаження для системи, то загалом вона справляється із завданням. Не захищає, але прикриває, як кажуть офіцери військ протиповітряної оборони. Акцент, виявляється, слід робити на тактичні системи, які прикриватимуть об’єкти критичної інфраструктури, від яких залежить життєдіяльність самої країни. Або, припустимо, забезпечення життя цивільного населення. Я думаю, що у світі зараз буде саме така тенденція. Ось як за “Хаймарсами” всі стали зараз у чергу, коли побачили їхню реальну ефективність. Тут буде те саме”, — говорить Жданов.

Читайте також: Як захиститися від ракетного терору Росії в майбутньому — думка військового експерта

Прямий ефір