НАТО дало чіткий сигнал Росії, що відповість ударом на удар, а США — що риторика шантажу РФ неприйнятна, — Осипенко

Прапори США та НАТО. Фото: gbv.wilsoncenter.org

Навчання “Балтійський тигр” та інші — чіткий сигнал для Росії, що НАТО відповість ударом на удар. Про це сьогодні, 24 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт-міжнародник, член Економічного дискусійного клубу Руслан Осипенко.

“Головний сигнал, який має дійти до Кремля, — що НАТО відповість ударом на удар. Вони вже досягли такого психологічного стану, що вони хочуть продемонструвати, що без відповіді їхня агресія не залишиться. Росія завжди хвалилася тим, що вона там за пару днів захопить Балтійські країни, в Балтиці встановить свій суверенітет і таке інше. На це, як ми бачили, країни не відповідали, бо ставилися до цього як до риторики до вторгнення до України. Коли ж Росія дозволила собі зламати без маски міжнародне право, вторгнутися до суверенної країни, тоді НАТО почало діяти. І ми бачимо результати проведення навчань від північного флангу до південного флангу, на сході навчань, зокрема щодо ядерного стримування. Це свідчить про те, що НАТО вже підготувався. Навчання є квінтесенцією підготовчих дій. Тобто, на навчаннях вже відпрацьовується практика дій, у кабінетах уже все відпрацьовано. Тому це сигнал для Росії, що на удар вони дадуть відповідь”, — висловив він думку.

За словами експерта, канали прямого діалогу між США та РФ відкриті — цими каналами Росія отримала чіткий сигнал, що ядерний шантаж не пройде.

“Між країнами, такими як Росія та США, встановлено канал прямого діалогу. Наприклад, між міністрами оборони, між президентами. Вони не закриті, тому що країни в діалозі перебувають, попри те, яку політику вони роблять. Для того, щоб не допустити більше якихось страшних речей для людства. Я думаю, цими кількома каналами Росія отримала сигнали про те, що їхні дії чи наміри, спрямовані на ядерне залякування, на ядерний шантаж України, насамперед, Європи, вони не пройдуть. Я думаю, що ці розмови підтверджуються нинішніми навчаннями — діями. Тобто якщо раніше Росію намагалися вмовляти, намагалися їздити, підтримувати діалог із нею, то зараз їй демонструють, що буде, якщо вона зробить ось те-то. Ось Росія каже: “Ми там проведемо ядерні навчання, наприклад, там десь у Північному морі, у Карському морі тощо”. Вони кажуть: “Добре, ми проведемо навчання зі стримування взагалі по всьому східному флангу, де не застосували б зброю, ми будемо готові”. Тобто все буде підготовлено, готове до удару у відповідь. От і все. Тому пропадає риторика. І взагалі Сполучені Штати кажуть Росії вже неодноразово, що риторика щодо шантажу вона неприйнятна”, — сказав Осипенко.

Експерт зазначив, що ядерний шантаж РФ може призвести до наслідування її прикладу іншими авторитарними режимами. Цього допустити не можна.

“Тому що ядерна зброя — це зброя стримування, а країна, яка програє конвенційну війну і хоче застосувати ядерну зброю проти країни, яка здала їй цю ядерну зброю, це призведе, зрештою, до зламу взагалі всієї системи безпеки в ядерній галузі з нерозповсюдження ядерної зброї. Тому що всі захочуть придбати ядерну зброю для того, щоб себе захистити. Тобто, принцип сили почне діяти і ядерної зброї. А цього допустити не можна. Тому Сполучені Штати дуже чітко Росію попередили з цього приводу, що робити так не можна. Буде відповідь така ж ядерна або конвенційна, схожа на інтенсивність з ядерною”, — резюмував Руслан Осипенко.

Читайте також: Естонія та Німеччина проводять спільні навчання Baltic Tiger 2022 для посилення захисту східного фронту

Нагадаємо, раніше Осипенко висловив думку, що привід “брудної бомби” було придумано для внутрішньої аудиторії РФ. Насправді, Росія шукає способи виходу з війни.

Прямий ефір