Напередодні в українських Telegram-каналах почали з’являтися повідомлення про те, що Збройні сили України “йдуть уперед у Соледарі та Бахмуті”. Журналістка FREEДOM Альона Грамова закликає ґрунтуватися лише на повідомленнях Генерального штабу ЗСУ, проте зазначає: Бахмут залишається під контролем української армії. Про ситуацію у місті вона розповіла сьогодні, 24 жовтня, у прямому ефірі.
Попри те, що окупанти ще 5 місяців тому заявили, що мають намір взяти Бахмут, це їм не вдається. Під контролем ЗСУ, зокрема, залишається і район біля промислової зони — Забахмутка. Він один із найбільш обстрілюваних. За словами людей, які тут залишаються, росіяни б’ють по Забахмутці в середньому кожні пів години.
Місцеві жителі мешкають у підвалах, вибираються ненадовго, щоби набрати води та приготувати їжу на багатті. Альона Грамова каже, що страшніше за Забахмутку місця в Донецькій області, мабуть, немає.
Єдиний, якщо так можна сказати, плюс ситуації: жителі частіше погоджуються евакуюватися — і через постійні обстріли, і через холоди, що наближаються. Утім, попри те, що до Забахмутки все складніше добиратися і волонтерам, і місцевій владі, сюди, як і раніше, привозять засоби обігріву.
За дуже приблизними оцінками, загалом у Бахмуті наразі залишаються близько 10 тис. осіб. У місті продовжують роботу центри видачі гуманітарної допомоги та евакуації.
Тим не менше, місцева влада продовжує закликати мешканців до виїзду. У місті практично не працюють рятувальні служби: якщо люди опиняться під завалами через обстріл, їх не буде кому діставати. У Бахмуті немає зв’язку, тому волонтери, які займаються евакуацією, отримують інформацію про мешканців, що погодилися виїжджати та потребують допомоги, що називається, з рук у руки.
Щодо позитивних новин із фронтової Донецької області — з 1 листопада у 15 місцевих громадах стартує опалювальний сезон.
Читайте також: В районах 11 населених пунктів Харківської та Донецької областей відбито ворожі атаки — зведення Генштабу ЗСУ