У світі дуже мало країн, які прикривають своє небо системами ПРО та ППО на 100%. Це майже неможливо. Максимум, наскільки можна закрити небо, — на 85%. І надалі загроза ракетних ударів по Україні з боку РФ все одно збережеться. Про це сьогодні, 23 жовтня, сказав військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Усі країни світу виконують завдання протиповітряної оборони, протиракетної оборони, знищуючи пускові шахти, знищуючи місця зберігання, зосередження логістичних ланцюжків постачання самих ракет, носії ракет знищуються на аеродромах базування, заводи з виробництва таких літальних апаратів. Це основне завдання будь-якої майже країни, яка дбає про своє небо. Тому потрібно намагатися знищити засоби на землі супротивника чи в місцях їхнього виробництва”, — пояснив експерт.
Світан нагадав, що Україна після чергової масованої ракетної атаки РФ запросила нові системи ППО у партнерів.
“Ми запросили й останнім часом нам реально дають системи ППО, досить непогані та нові, типу IRIS-T. Одна система працює дуже успішно. Але треба чітко розуміти, що 85% — це максимальний показник, який може виконати навіть мільйон систем протиповітряної оборони. Навіть якщо нам і вдасться закрити 85% неба над країною, то залишиться 15%. І треба буде працювати по країні-агресорці. А для цього потрібна паритетна зброя рівня “Томагавків”, — пояснив Світан.
За словами експерта, не захистить від ударів і своєрідна буферна зона між Росією та Україною. Вона може обмежити використання артилерії.
“Буферна зона ракетні можливості ворога обмежувати не буде. Буферна зона може обмежити використання армійських артилерійських систем. Вона має становити приблизно 100 кілометрів. Тобто, якщо йдеться про артсистеми, від 20 кілометрів до РСЗВ, що вражають на відстані до 70 кілометрів. А ось, припустімо, ракети С-300, які використовують росіяни як ракети класу “земля-земля”, це близько 100 км. Тому нам треба щонайменше зону в 100 кілометрів, тобто випалювати російську територію на цю глибину, знищуючи всі військові об’єкти, до яких ми можемо дістати”, — сказав військовий експерт.
Читайте також: Повітряні сили України робитимуть усе, щоб доводити показник збиття дронів-камікадзе до 100%, — Ігнат