Військове керівництво України заявило про ризик повторного нападу Білорусі. Проте на фоні масштабного контрнаступу Збройних сил України та деокупації окупованих Росією територій самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко, скоріш за все, не ризикне розпочати наступ, попри тиск зі сторони президента Володимира Путіна. Таку думку сьогодні, 22 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал армії України та екскерівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж.
“З одного боку, Лукашенко підіграє Путіну та обіцяє проведення всіх операцій, зокрема військових, проти України, а з іншого боку, — заграє із Заходом і дає сигнали, що готовий надати переговорний майданчик. Готовий направити посла в Україну, щоб відродити стосунки з нашою державою та виступити миротворцем”, — сказав він.
Експерт акцентував, що Білорусь — співучасниця у повномасштабній війні, яку Росія розв’язала проти України 24 лютого.
“Тому Генеральний штаб України та оперативне управління опрацьовують різні версії. Одна з них — можливі погрози західним регіонам з боку Білорусі, аби перекрити комунікації, постачання озброєння, техніки та боєприпасів від наших західних партнерів”, — зазначив він.
За словами Маломужа, 1000 військовослужбовців Росії вже спрямовано на територію Білорусі. Проте навіть в об’єднанні зі білоруськими Збройними силами кількості солдатів не вистачить для успішного наступу.
“Потрібно близько 300 тис. осіб. ЗС Білорусі не готові воювати з Україною. Лукашенко це знає і чітко розуміє, що якщо він штовхатиме військових на війну навіть під тиском російських військ з тилу — це викличе масовий опір. І тоді, можливо, буде крах режиму Лукашенка”, — пояснив експерт.
Риторика самопроголошеного президента Лукашенка стверджує, що він не воюватиме проти України, але захищатиме свої території у разі провокацій, каже Маломуж.
“З одного боку, він боїться Путіна і намагається виконувати всі його завдання: надає бази, аеродроми, формує військові з’єднання, спецвійська для провокацій на кордоні. Але провокації вони можуть провести й самі”, — наголосив він.
За словами експерта, Лукашенко сумнівається, що російський президент ще може закінчити так звану “спецоперацію” на території України.
“Особливо, коли Збройні сили України мають успіхи на сході, півдні і є перспектива добре провести операцію на Херсонському та інших напрямках. Після цього Лукашенко вже не піде на нашу територію, навіть під тиском Путіна. Він не ризикне йти на реальну війну, хоча ми маємо у будь-якому випадку мати на оці такий варіант. Відпрацювати всі заходи інформаційно, оперативно та, насамперед, у військовому плані, щоб показати, що шансів тут білорусам немає”, — підсумував Микола Маломуж.
Читайте також: Тяжкі бої під Бахмутом, загроза з боку Білорусі: карта війни на 22 жовтня (ВІДЕО)