Путінська мобілізація: приниження та вбивства росіян — подробиці

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Часткова мобілізація чоловіків призовного віку в Російській Федерації продовжується. Сім’ям мобілізованих у Якутії обіцяють безпрецедентну допомогу — не білу “Ладу” і навіть не 6 кілограмів риби, а мішок картоплі та кілограм моркви, інформує FREEДОМ.

“Протягом жовтня-місяця сім’ї мобілізованих містян можуть звернутися до центру підтримки сімей за одноразовим продуктовим набором. Це капуста, картопля, морква, буряк, цибуля”, — повідомив представник якутської влади.

У Москві та Петербурзі тривають облави на чоловіків. Працівники поліції ловлять москвичів та пітерців біля станцій метро та у під’їздах багатоповерхових житлових комплексів.

Раніше правоохоронні органи зобов’язали власників готелів та хостелів надавати інформацію про постояльців-чоловіків віком від 18 до 55 років.

Наразі силовики ходять по квартирах та готелях у пошуках потенційних новобранців на фронт.

Полювання на мобілізованих у Росії сягає абсурду. Повістки вручають: багатодітним батькам, жінкам, людям з інвалідністю і навіть померлим. Буває, що відправляють на війну в Україну та за чужими повістками.

У Петербурзі мобілізували працівника метрополітену, хоча у врученому йому порядку було вказано іншу людину, повідомляє “Север.Реалии”.

Деякі росіяни помирають навіть не доїхавши до фронту.

15 жовтня, на полігоні в Білгородській області сталося масове вбивство — троє вихідців із Центральної Азії відкрили вогонь, убито щонайменше 11 людей, десятки поранено. Російський медіапроєкт Astra з посиланням на військовослужбовця-очевидця того, що сталося, пише, що причиною стрілянини став конфлікт на релігійному підґрунті.

“І на початку війни, і зараз осіб, які не мають російського громадянства, активно намагаються вербувати на війну. Але новина полягає в тому, що з’явилися саме повістки та мобілізаційні розпорядження людям, які ніколи російського громадянства не мали. І їх щоразу примушують, і щоразу це фізичне насильство. А у випадках людей, у яких умовний термін, крім фізичного насильства, застосовують ще погрози перетворити умовний термін на реальний, відправити їх до в’язниці, де їх знову битимуть і відправлять на ту саму війну”, — сказала правозахисниця та голова фонду “Тонг Жахоні” Валентина Чупик.

Заговорили в Росії й про перші смерті на фронті свіжомобілізованих росіян.

Всього за декілька днів у Красноярському краї повідомили про 7 загиблих: 4 з них загинули в Херсонській області.

Наймолодшому було лише 23 роки. За даними місцевих ЗМІ, мобілізованих відправили на навчання 26 вересня, а вже за тиждень вони опинилися на передовій.

Не було належної підготовки, ситуація така, що їх кинули без навчання на окуповані території. Сьогодні мені дзвонив син і сказав: “Матусю, допоможи мені, витягніть мене з цього пекла”, — нарікає мати мобілізованого росіянина.

Ненавчені та демотивовані мобілізовані громадяни Росії охоче здаються в полон.

Водночас Росгвардія посилила охорону військкоматів у всій країні. Це пов’язано зі спробами підпалу, що почастішали.

За даними видання “Медіазона”, з 24 лютого в Росії зафіксовано щонайменше 67 підпалів. З них 33 — після оголошення мобілізації. У 47 випадках це були будівлі Міністерства оборони РФ — військкомати та призовні пункти.

Поки Росгвардія охороняє військові об’єкти, мешканців московських будинків просять звільнити паркування від автомобілів та особистих речей, оскільки їх будуть обладнувати під бомбосховища, повідомляє видання “Важливі історії”.

Читайте також: Лякали розстрілом, зарплату не платили: зізнання двічі судимого зека із ПВК “Вагнер” (ВІДЕО)

Прямий ефір