ЗСУ продовжують контрнаступ на двох напрямках, характер ведення бойових дій змінився, — військовий експерт

Український захисник. Фото: Facebook/Сухопутні війська ЗСУ

Збройні сили України продовжують контрнаступати на двох напрямках — на східному та південному. Про це сьогодні, 18 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів заступник начальника Генерального штабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант запасу, військовий експерт Ігор Романенко.

“Щоб оцінити, треба диференціювати на три райони. У цих двох районах тривають, можливо меншими темпами, проте тривають контрнаступальні дії. Це після Харківського напрямку йдуть бої Кремінна у напрямку Сватового, і другий — Херсонський напрямок із півночі угруповання наші. Там звільняються населені пункти з одного боку. Тобто просування територіальне з деокупації, а також завдаються удари нашими засобами та артилерією, авіацією по угрупованню на правобережній смузі”, — сказав він.

За словами експерта, українські захисники точними ударами знищують склади БК, техніку та командні пункти окупантів, знижуючи військовий потенціал противника. Україна перехопила стратегічну ініціативу на полі бою та успішно реалізує її, ведучи контрнаступальні дії.

“До того ж це призводить до того, що руйнування їх та ослаблення системи управління, тобто б’ємо по пунктах управління, складах, шляхах забезпечення логістикою. Цього угруповання військ загалом знижуємо військовий потенціал, що призводить вже до ухвалення рішення російськими представниками в Херсоні та окупованій частині Херсонської області. І вказівки колаборантів, і вигуки колаборантів, того ж таки Сальдо, щодо того, щоб Росія, Крим та інші регіони Росії надавали можливість проживання тим, хто тут вимащений у крові в самому Херсоні та в районах навколо нього в діяльності за час окупації. Це говорить багато про що. З іншого боку, йдуть оборонні дії досить у важких боях — це південніше Бахмута, Соледар, Авдіївка, Мар’їнка, де використовуються вагнерівці. З останнього, як то кажуть, чи не до 2 тисяч ув’язнених, які уклали контракт із вагнерівцями”, — каже Романенко.

Він зазначив, що характер ведення бойових дій змінився — від оборонного українські захисники перейшли до наступального.

“Непросто в умовах, коли потенціал ЗСУ, на жаль, поки що залишається нижчим від цього російського угруповання, вдається вести не лише оборонні дії, які ми вели вже від лютого, а й контрнаступальні. Це говорить про те, що десь місяць тому було перехоплено стратегічну ініціативу ЗСУ, і відбувається її реалізація завдяки безумовній допомозі озброєннями, технікою союзників. Проте, характер ведення бойових дій змінився. Тобто від оборонних ми перейшли на окремих напрямках до наступальних дій, і це вимагає нового логістичного забезпечення”, — заявив генерал-лейтенант запасу.

Експерт підкреслив, що зараз Україна найбільше потребує сучасних систем протиповітряної та протиракетної оборони.

“Нам потрібні бойові броньовані машини для піхоти, по землі супровід танками, підтримка нашої піхоти, а з повітря лише літаками. Також треба прикривати об’єкти, міста, по яких завдаються удари з повітря. Потрібні сучасні системи ППО для прикриття об’єктів військових, інфраструктурних та економічних. Засоби ППО потрібні не лише на оборону об’єктів. Ті війська, які проводять контрнаступальні дії, просуваються вперед, вони вимагають прикриття з повітря, зокрема. І тут знову є необхідність у сучасних ефективних засобах ППО від союзників. Щоб створити повноцінну хоча б ППО, необхідні комплекси середнього радіуса дії, далекого радіусу. І, за великим рахунком, треба створювати вже свою протиракетну оборону. Це дещо інші властивості. Мають бути зенітно-ракетні комплекси і у світі лише лічені одиниці держав, які можуть їх виробляти”, — резюмував Ігор Романенко.

Читайте також: Нова ера ППО розпочалася в Україні — що захистить від російських атак жителів міст та сіл (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, у понеділок, 17 жовтня, у Литві стартували найбільші для країни міжнародні військові навчання НАТО “Залізний вовк 2022”. 700 одиниць бойової техніки та 3500 військових із Литви, Бельгії, Чехії, Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Люксембургу, Великої Британії, США та Австралії відпрацьовуватимуть спільні дії два тижні. Ще в Європі тривають планові маневри з ядерного стримування. НАТО демонструє, що готове відповідати Кремлю на військову агресію та ядерний шантаж.

Прямий ефір