Артилерійські снаряди, протитанкова зброя, протирадіолокаційні ракети, стрілецька зброя та боєприпаси для систем HIMARS — все це увійде до нового, 23-го пакета оборонної допомоги для України від США на суму 725 млн доларів, повідомляє FREEДОМ.
“Сполучені Штати надали Україні безпрецедентну допомогу в галузі безпеки і продовжуватимуть працювати з союзниками та партнерами, щоб забезпечити Україні необхідну підтримку. Загалом із січня 2021 року Сполучені Штати виділили Україні понад 18,2 млрд доларів США у вигляді допомоги у забезпеченні безпеки”, — йдеться у публікації на сайті Міністерства оборони США.
Пересувний ракетно-зенітний комплекс NASAMS невдовзі буде на озброєнні української армії. США ухвалили рішення прискорити постачання після масованих російських ударів по цивільній та енергетичній інфраструктурі України 10-11 жовтня. Його головне призначення — боротьба з маневреними аеродинамічними цілями: літаками, вертольотами, безпілотниками та крилатими ракетами. Тільки одна батарея цієї передової системи здатна захистити ціле місто. До речі, саме NASAMS охороняє Білий дім у Вашингтоні.
“Спільні американо-норвезькі системи допоможуть виконати прохання президента України Володимира Зеленського про посилення протиповітряної оборони. США збираються поставити Україні перші дві системи “в найближчому майбутньому”, — йдеться у публікації CNN з посиланням на координатора зі стратегічних комунікацій у Раді національної безпеки США Джона Кірбі.
Американські ЗМІ писали, що в Міноборони США задумалися про скорочення постачання озброєння Україні через виснаження власних запасів. Теза про те, що Захід нібито втомився допомагати Україні, підхопили російські пропагандисти. Але офіційний представник Пентагону Патрік Райдер розставив крапки над i.
“Ми продовжимо підтримувати Україну в її боротьбі за захист своєї країни стільки, скільки буде потрібно, тісно співпрацюючи з союзниками та партнерами, щоб надати українським силам ключові бойові можливості”, — написав Райдер у Twitter.
Окрім оборонної допомоги, Сполучені Штати підтримують Україну фінансово. З початку повномасштабної війни вони передали близько 8,5 мільярда доларів. А сьогодні спонукають і Євросоюз збільшити фінансову допомогу Україні.
“Ми закликаємо наших партнерів та союзників приєднатися до нас, швидко виконавши свої існуючі зобов’язання перед Україною. Донори повинні продовжувати активізуватися. Масштаб, передбачуваність та грантовий компонент виплат мають покращитись”, — зазначила міністр фінансів США Джанет Йеллен.
Україна сьогодні захищає не лише власну свободу, а й майбутнє демократичної Європи. А тому США — головний партнер та союзник ЄС — допомагає зміцнювати обороноздатність країн Євросоюзу. Про виробництво та перші поставки сучасного американського озброєння вже домовилися.
“США завжди говорили, що їхня головна геополітична мета і під час Холодної війни, і після завершення — це підтримка, поширення та заохочення демократії в усьому світі. Європа є еталоном демократії, Європа є старим союзником США, майже всі європейські країни, навіть які поза НАТО, і тому США, які формують своє лідерство у світі за прикладом, які формують його на політично-демократичному лідерстві, для них логічно підтримувати європейців у всіх форматах”, — сказав експерт-дослідник ради зовнішньої політики “Українська призма” Олександр Краєв.
Санкції, черговий крок Заходу на економічному фронті, дуже б’ють по військовому потенціалу країни-агресора. Росія втратила тисячі одиниць техніки. Гострого дефіциту зазнає російська армія і в боєприпасах. До того ж, через економічні обмеження закінчується критично важлива для ВПК мікроелектроніка. У Євросоюзі думки щодо санкційної політики різняться. Експерти впевнені, що саме США сприяють тому, щоб між європейськими країнами не стався розкол.
Читайте також: Нове озброєння та навчання воїнів — що Україна отримає від західних партнерів (ВІДЕО)
Нагадаємо, масовані ракетні удари Росії по Україні 10-11 жовтня активізували міжнародну підтримку. Вперше міжнародна організація — Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) — визнала путінський режим терористичним. Крім цього, до знакової для України резолюції ПАРЄ включили звернення до країн Ради Європи з проханням надати Україні системи протиповітряної оборони та створити компенсаційний механізм для України на основі заморожених активів РФ, а також пункт про міжнародний трибунал.