Росія не має достатніх ресурсів для постійних масованих ракетних атак по Україні, — експерт

Ігор Левченко. Фото: nashaniva.com

Росія відчуває нестачу ракет і тому не може регулярно проводити масовані обстріли України. Про це сьогодні, 12 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник секції стратегічного моделювання Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Ігор Левченко.

Він зазначив, що ракетна атака по українських містах 10 жовтня була безпрецедентною, проте вже наступного дня кількість ракет, випущених по Україні, різко знизилася.

“Наступного дня кількість запущених ракет знизилася більше ніж утричі. І це говорить про те, що регулярно проводити такі масовані обстріли наш противник не може. Чому він не може це робити? Тому що у нього немає достатнього запасу ракет, якими він може спокійно, вільно оперувати, готуючи та завдаючи масованих ударів”, — сказав Левченко.

Експерт також нагадав, що за останні місяці російська окупаційна армія практично не застосовувала ракети типу “Калібр” і Х-101, які вважаються найсучаснішими з тих, що стоять у неї на озброєнні.

“І ми бачимо, що наша ППО збила десь половину ракет. І ворог, об’єктивно кажучи, досяг часткового успіху. Тобто це говорить про те, що проблема з ракетами у росіян присутня. Водночас у них залишаються виробничі потужності, на яких вони ці ракети можуть виробляти. Як вони їх можуть виробляти, наскільки швидко, наскільки якісно, дотримуючись технології в умовах, наприклад, санкцій, обмеження поставок комплектуючих, особливо елементарної бази, електронної бази тощо?”, — зазначає Левченко.

Він не виключає, що якісь із використаних РФ 10 жовтня ракет були зроблені безпосередньо в останні кілька місяців, і вже частково фіксується зниження їхньої точності.

“Для високоточної зброї це за сучасними мірками неприйнятно. Хороший приклад цього — це те, що кілька ракет прилетіло взагалі до району парку Шевченка. І ми можемо лише здогадуватися, якою була справжня мета цього удару. Але навряд чи росіяни хотіли влучити саме по дитячому майданчику”, — вважає експерт.

Левченко також зазначив, що надання міжнародними партнерами України систем ППО саме по собі не може стати якимось вирішальним фактором у досягненні перемоги, проте допоможе убезпечити цивільне населення та критичну інфраструктуру.

Читайте також: Питання відправлення Україні систем ППО стоїть на порядку денному у країн НАТО, — Столтенберг

Прямий ефір