Масоване ракетне бомбардування українських міст, яке відбулося 10 жовтня, готувалося понад тиждень і стало піком дій армії РФ. Про це сьогодні, 11 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Роман Світан.
“Думаю, вчора це був пік того, що змогли зробити росіяни. Тобто була багатоешелонована атака різношвидкісними та різновисотними ракетами, включно й із дронами-камікадзе. Тобто, найімовірніше, ця атака готувалася тиждень, можливо, більше — днів 10. Ще раз повторити такого рівня атаку, я думаю, вони зможуть тільки через тиждень, не раніше. Тобто є цикл підготовки, якщо тільки тиждень-два тому не було поставлено спочатку завдання провести кілька хвиль атак відразу, тобто вони могли готуватися до кількох хвиль… Але тоді вона була б учора ввечері, найімовірніше, тобто на другу зміну. Але треба будь-що побоюватися цих дій росіян”, — вважає експерт.
Світан наголосив, що російська армія вийшла на той режим, коли почала розкривати ракети з недоторканного запасу.
“Для виконання якоїсь однієї функції вони можуть розкривати НЗ і діставати ракети, яких ми давно не бачили, з літа. А ось множинні атаки повторювати — навряд, оскільки вони можуть просто вибрати всю кількість ракет. І вся російська армія залишиться без ракет такого рівня”, — сказав військовий експерт.
Він вважає, що якщо вчора основна атака здійснювалася ракетами, то сьогодні російська окупаційна армія може більшою мірою пустити в дію дрони.
На думку експерта, Україні для успішнішого відбиття атак потрібна більш ешелонована оборона і більше озброєння. Постачання додаткової ППО, за словами Світана, можуть зайняти близько місяця, але також потрібен час для навчання українських бійців роботі із західним озброєнням.
Світан припустив, що Україні завтра на зустрічі у форматі “Рамштайн” схвалять більше постачань ППО.
Читайте також: “Варварські та боягузливі напади”: наслідки ракетної атаки по Україні для самої Росії оцінили експерти
Нагадаємо, перша стратегічна зустріч Ukraine Defence Contact Group за участю понад 40 держав відбулася на авіабазі ВПС США “Рамштайн” у Німеччині 26 квітня. Назвою цієї авіабази тепер неформально називають зустрічі UDCG, на яких очільники військових відомств з усього світу обговорюють допомогу Україні та оголошують нові постачання озброєння.