Путін націлився на свята святих: світ відповість на обстріл об’єктів культури України — деталі від Ткаченка

Кафедра російської філології КНУ після обстрілу. Фото: t.me/dom_channel

Наразі дуже важливо закрити небо над Одесою, бо Україна подала досьє про внесення центру міста до списку об’єктів Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. А питання закриття неба над усією Україною так само актуальне, як і над усією Європою. Про це сьогодні, 10 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Коментуючи сьогоднішні масовані ракетні обстріли по Україні, міністр зазначив, що метою російських окупантів також були об’єкти та пам’ятки культури.

“У них такі високоточні ракети, які руйнують те, що належить культурній спадщині світу. Тому що те, що вони руйнують, це не лише спадщина України, Києва, а й світу, зокрема… Оцінити масштаб такого злочину вкрай складно”, — сказав Ткаченко.

Він навів приклади щодо Києва — обстріл Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, внаслідок якого сильно постраждала кафедра саме російської філології.

“І питання йдеться не лише про музеї, які знаходяться в периметрі біля університету Шевченка, а й про Володимирську гірку. Вони націлилися на свята святих — на пам’ятник Володимиру Хрестителю, який знаходиться на київських схилах, і який також зазнав атаки. Тобто у прямому сенсі — нічого святого немає”, — наголосив міністр.

Ткаченко щодо ситуації 10 жовтня провів розмову з міністрами культури різних країн. Зокрема обговорили можливість зустрічі міністрів культури країн “Великої сімки”, на якій планується порушити тему санкцій проти РФ у сфері культури.

“Відповідати гангстеру можна лише зрозумілою йому мовою. Жорстко. Тому питання стоїть про санкції проти російських діячів культури, які стоять на вістрі ракет, які бомбили сьогодні всю Україну. Йдеться про протидію російській пропаганді, яка розповідає про те, що ми нібито робили замах на якісь атомні станції тощо. На цих наративах, якими вони намагаються заповнити цивілізований світ, потрібно поставити хрест”, — розповів Ткаченко.

Також порушуватиметься питання негайної допомоги об’єктам культури України, які постраждали не лише у Києві, а й по всій країні.

“Йдеться і про придбання генераторів, матеріалів, якими потрібно зміцнити постраждалі будівлі. Ми все це зробимо, зокрема за допомогою наших західних партнерів. Я радий, що сьогодні колеги з Німеччини, Британії, Франції негайно відгукнулися і самі запропонували допомогу”, — продовжив міністр.

10 жовтня показало, що для України найактуальніше питання — захист неба, про що президент просить західних партнерів із першого дня російського повномасштабного вторгнення.

“Важливо зараз закрити небо над Одесою, бо ми подали досьє про внесення центру Одеси до об’єктів всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Але гадаю, що питання про закриття неба над Україною — це таке ж актуальне питання, як і закриття неба над усією Європою. Україна — частина Європи. Україна стоїть на варті європейських цінностей. І те питання, яке ми порушували під час початку цієї війни, коли були такі ж масові удари, тепер очевидне і для всієї Європи. Ми здатні захищати не тільки себе, а й Європу. Тому Європа просто мусить, як і весь цивілізований світ, захистити не лише Україну, а й себе всіма доступними засобами”, — резюмував Олександр Ткаченко.

Читайте також: Масований обстріл Києва — хроніка подій (ВІДЕО)

Нагадаємо, 10 жовтня російські війська запустили по Україні 84 ракети (43 були збиті) і 24 безпілотники (13 знищені). Внаслідок масованої атаки загинули 12 українців, понад 80 поранені чи травмовані. Найбільшого обстрілу зазнав Київ.

Читайте також: Це боягузтво та ганьба Росії: реакція знакових осіб на масований ракетний обстріл України

Прямий ефір