Понад 30 операцій за тиждень: в Івано-Франківську медики із США та України лікували українських захисників (ВІДЕО)

У лікарні. Скріншот: uatv.ua

Міжнародна медична місія FACE to FACE завершила роботу в Україні. Протягом тижня команда американських пластичних хірургів оперувала українських військовослужбовців, які під час бойових дій зазнали тяжких травм голови. Працювали американські медики спільно з колегами з Івано-Франківська. За цей час було проведено понад 30 операцій. Через складність деякі з них тривали по 12 годин, інформує FREEДОМ.

Американські хірурги проводять обхід пацієнтів: переходячи з палати до палати, оцінюють результати своєї роботи. Вони протягом тижня оперували українських військовослужбовців, які зазнали тяжких поранень голови та обличчя.

Огестін Маскателло — директор одного з медичних центрів у Нью-Йорку. Він спеціалізується на пластичній хірургії шиї та обличчя. Разом з колегами Маскателло приїхав до України, щоб допомогти місцевим хірургам. У таких проєктах він бере участь уже 15 років. За цей час лікар оперував у Колумбії, Перу, Таїланді, Кубі та В’єтнамі, де переважно допомагав виправити вроджені дефекти в дітей. В Україні Маскателло вперше оперував військовослужбовців.

“Багато американців шоковані тим, що зараз відбувається в Україні. Ми всі співчуваємо вам. Операції, які ми провели тут, удома практично не проводимо. Зазвичай до нас у США з такими травмами звертаються хіба що жертви автомобільних аварій чи якихось мафіозних перестрілок”, — каже хірург, учасник міжнародної медичної місії FACE to FACE Огестін Маскателло.

Оперували разом з американським хірургом в Івано-Франківську ще дев’ять пластичних хірургів. Лінсі — операційна медсестра, для неї це перший міжнародний досвід, але, коли запропонували поїхати до України, жодної хвилини не сумнівалася.

“Я хотіла приїхати, бо розуміла, що тут є люди, які потребують нашої допомоги. Працюючи в США, ми практично не маємо справи з пацієнтами-військовослужбовцями. Найскладніше було слухати їхні особисті історії і як вони дістали цих травм. Нам складно було стримувати сльози”, — розповідає медсестра, учасниця міжнародної медичної місії FACE to FACE Лінсі.

Оперували американські хірурги на базі обласної клінічної лікарні. Пацієнтів для операцій відбирали серед сотень поранених військовослужбовців по всій Україні протягом двох місяців.

“Не всі пацієнти підходять для таких оперативних втручань. Мав пройти певний час після початкових травм. Мав бути організм готовий. Ми з пацієнтами контактували дистанційно. У нас були пацієнти, які з передової приїхали, ті, хто знімав нам відео про свою міміку з передової”, — пояснює лікар Івано-Франківської обласної клінічної лікарні Наталія Комашко.

Один з пацієнтів — Віталій із Кривого Рогу. У березні він підірвався на протитанковій міні та отримав дуже тяжкі травми. За його словами, від травми обличчя відчував більше морального болю, ніж фізичного. А результат його вразив.

“Вдалося мені отримати те, що я хотів. Навіть зараз покращився зір правого ока. На це мало хто давав прогнози, що око бачитиме. Це абсолютно унікальний проєкт”, — каже Віталій.

Інший пацієнт — Даниїл, який отримав масштабний опік обличчя під час одного з обстрілів російською армією. Поруч з ним розірвався балон із газом. Українські хірурги вже провели йому кілька операцій з пересадки шкіри, але проблемними залишалися ділянки навколо очей та повіки.

“До цього часу вони не закривалися повністю. Коли я спав, очі були трохи розплющені. Операція була під музику. Вперше я побачив, що оперують під музику. Тепер комфортно спати”, — ділиться своїми враженнями Данило.

За тиждень американські та українські хірурги прооперували 31 українського військовослужбовця.

“Це командна робота. Ми багато чого навчилися, тому що це лікарі високого класу. Деякі операції взагалі нетипові, їх навіть у Європі мало де проводять, наприклад, операції, де пересаджують частину кістки на орган, якого не вистачає, на обличчя з ноги. Операції, які тривали 12 годин під мікроскопами”, — каже Наталія Комашко.

Завершивши свою місію в Україні, команда американських пластичних хірургів планує повторити візит за пів року. Тим часом Ізраїль прийме 20 українських військовослужбовців, які зазнали тяжких поранень на полі бою. Про це повідомили в посольстві Ізраїлю в Україні. Лікування поранених буде передбачати протезування та реабілітацію.

Читайте також: Шукаємо можливості вирішити те, що не можуть інші: інтерв’ю з президентом “Лікарів без кордонів” Крістосом Крістоу

Прямий ефір