Білий дім закликав Китай не мати справ із президентом Росії Володимиром Путіним. Таку заяву зробив координатор зі стратегічної комунікації Ради національної безпеки при президенті США Джон Кірбі на тлі зустрічі лідерів РФ та КНР, яка відбулася сьогодні, 15 вересня, повідомляє FREEДОМ.
“Ми не думаємо, що хтось має залишатися осторонь. Весь світ має виступити проти того, що робить пан Путін. Зараз не час вести з ним справи як завжди”, — сказав Кірбі.
Зазначимо, що це перша зустріч президентів РФ та КНР після повномасштабного вторгнення російських військ до України. Вона відбулася на тлі зміни перебігу війни РФ в Україні. Саме це може серйозно вплинути на майбутню позицію Китаю щодо Росії, кажуть експерти, оскільки Пекін не готовий платити матеріальну ціну, щоб допомогти Росії. І, ймовірно, курс у цьому напрямі не зміниться. Крім того, якщо Україна продовжить свої успіхи на полі бою, російсько-китайські відносини можуть зайти в глухий кут.
“Якщо ситуація надалі погіршиться, Росія змушена буде просити допомоги у Китаю. І якщо Пекін не знайде можливості надати таку підтримку, напруга в китайсько-російському партнерстві, ймовірно, зросте швидше, ніж уявляють багато аналітиків”, — висловив думку американський аналітик Гел Брендс у Twitter.
На зустрічі із Сі Цзіньпіном глава країни-агресорки міг спробувати попросити у Китаю зброю. Таку думку висловив політолог Володимир Цибулько. Проте ймовірніше, що Путін також умовляв китайського лідера підіграти Москві у питанні паливного шантажу Європи.
“Очевидно, що за протокольними моментами буде слабка надія російської сторони щось отримати від Китаю, якщо не зброю, то хоч би запевнення про нарощування закупівлі вуглеводнів. Китайські сховища ними заповнені, тому за гіпотетичної можливості постачання надлишків вуглеводнів до Європи російська сторона може попросити не робити цього. Оскільки у путінізму стає ще менше можливостей тиснути на Європу. Найімовірніше, жодних проривних рішень ця зустріч не матиме, а за підсумками розмови росіяни відмовляться від візиту їхнього вождя на саміт G20”, — вважає Цибулько.
Читайте також: “Нейтралітет і меркантильність”: яка справжня позиція Китаю щодо РФ — думки (ВІДЕО)
Нагадаємо, Китай намагається переписати правила глобального порядку в Азії та за її межами. Основне завдання, яке ставить собі нинішній уряд, — повернути території, які Китай вважає своїми. Президент Сі Цзіньпінь заявляв про бажання створити “глобальну спільноту під єдиним небом”. США не приховують, що продовжують розглядати саме Китай як найсерйозніший довгостроковий виклик міжнародному порядку. КНР поділяє проросійську позицію про те, що війна в Україні — це боротьба російських та західних інтересів.