Пересидіти війну за ширмою нейтральності не вдасться — українське питання на порядку денному Генеральної асамблеї ООН (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

Війна Росії проти України стосується всього світу — це ключовий меседж Києва на Генеральній асамблеї ООН. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, пересидіти війну за ширмою нейтральності не вдасться нікому, інформує FREEДОМ.

“Весь світ має об’єднатися навколо однієї мети — не допустити, щоб велика держава, постійний член Ради безпеки ООН, змогла безкарно порушити кордон іншої держави і нав’язати їй свою волю. Тому світ має об’єднатися, щоб допомогти Україні перемогти”, — сказав міністр закордонних справ. України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону.

Цього року питання України на порядку денному високого сегменту Генасамблеї ООН входитиме до трійки найважливіших, поряд із Росією та Китаєм. Кулеба запевняє, що українська делегація має чіткий план дій щодо мобілізації міжнародної підтримки та об’єднання світу навколо перемоги України.

“Повномасштабна агресія РФ проти України суттєво прискорила створення нової архітектури безпеки. Або це буде щось зовсім нове, побудоване на руїнах старого, або ж це буде модернізація існуючої зараз системи — на це питання поки що немає відповіді. Але вже зараз усім очевидно, що нинішні механізми не виконують своєї функції, не гарантують миру та безпеки”, — сказав Кулеба в ефірі національного телемарафону.

Експерти запевняють, що хоча в ООН на заяви російських представників ніхто вже не звертає особливої уваги, Росія продовжує грубо зловживати правом вето в Раді безпеки ООН та маніпулювати ним.

“Будь-який постійний член, який використовує право вето для захисту власних актів агресії, втрачає моральний авторитет і повинен нести відповідальність. І зазначу, що з 2009 року Росія наклала 26 вето, до 12 з яких приєднався Китай, а США застосували вето лише чотири рази”, — зауважила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.

США планують реформувати Радбез ООН, щоб його члени не могли зловживати правом вето, як зараз це робить Росія. Але, виходячи зі Статуту ООН, заборонити використовувати право вето не можна.

За даними Верховного комісара ООН з прав людини, з початку російського вторгнення в Україні загинули майже 6 тисяч мирних жителів, ще 8,5 тисяч отримали поранення. При цьому в ООН наголосили, що реальна кількість загиблих і постраждалих набагато вища.

“В Україні страждання цивільного населення продовжуються. У глобальному масштабі зберігаються серйозні соціально-економічні наслідки війни, у тому числі гостра нестача палива та загрози продовольчій безпеці в деяких найбідніших країнах”, — зазначила виконувачка обов’язків верховного комісара ООН з прав людини Нада Аль-Нашиф.

23 вересня Спеціальна незалежна комісія з розслідування подій в Україні вперше має надати Раді безпеки ООН свої висновки про можливі військові злочини в Україні, в тому числі, діяльності російських військових у Київській, Чернігівській, Харківській та Сумській областях наприкінці лютого та березні.

Читайте також: Ключовий меседж України на Генасамблеї ООН назвав Кулеба

Нагадаємо, чергова, 77-та, сесія Генеральної асамблеї Організацій Об’єднаних Націй розпочала роботу у Нью-Йорку. Сесію відкрив голова Генасамблеї Чаба Кереші, який уперше виступав у цій ролі. Кереші наголосив на необхідності зупинити війну в Україні та поважати принципи Статуту ООН.

Прямий ефір