Померла королева Великої Британії Єлизавета II

Єлизавета ІІ. Фото: Facebook/The Royal Family

Сьогодні, 8 вересня, королева Великої Британії Єлизавета II померла у віці 96 років у Балморі. Про це йдеться у заяві Букінгемського палацу, повідомляє FREEДОМ.

“Королева мирно померла в Балморалі сьогодні вдень. Король і королева залишаться в Балморалі цього вечора і повернуться до Лондона завтра”, — йдеться у повідомленні.

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття королівській родині у зв’язку з відходом королеви Великої Британії Єлизавети II.

“З глибоким сумом дізналися про смерть її величності королеви Єлизавети II. Від імені українського народу висловлюємо щирі співчуття королівській родині, всьому Сполученому Королівству та країнам Співдружності у зв’язку з цією непоправною втратою. Наші думки й молитви — з вами”, — написав глава Української держави у Twitter.

Королева Єлизавета II була 70 років на чолі королівства. Вона є монархом 15 країн світу. За час її правління змінилося 7 Пап Римських та 12 британських прем’єрів. Королева Єлизавета II перша за всю монаршу історію правління, хто так довго перебуває при владі. Разом із цим вона не має паспорта. А день народження у королеви — двічі на рік.

Британська королева вважається одним із найвпливовіших правителів. А збереження монархії всупереч безлічі важких періодів для держави — це заслуга саме Єлизавети II, вважають британці. Її поважають не лише у рідній країні, а й у всьому світі.

Нещодавно королева Єлизавета II передала свої повноваження своєму старшому 73-річному синові Чарльзу.

Сьогодні стан здоров’я королеви спричинив занепокоєння. Раніше повідомлялося, що королева Британії перебуває під наглядом лікарів. Після інформації про погіршення здоров’я всі діти королеви та принц Вільям прибули до неї в замок.

Спадкоємцем Єлизавети II, згідно зі звичаєм, якому вже понад 300 років, має стати принц Уельський. Нині цей титул має її первісток — принц Чарльз. Втім, він уже й так кілька місяців проводить деякі церемонії, які має приймати монарх. Все через стан здоров’я королеви, що погіршувався. Так, вона була відсутня навіть на святкуванні, присвяченому 70-річчю сходження її на престол.

Процедура дій у разі смерті Єлизавети II існує вже понад 60 років. Називається вона “Лондонський міст”. Її коригують щорічно. Згідно з процедурою, Чарльза мають оголосити новим королем — Карлом III об 11 годині ранку. А у Сполученому Королівстві та Британській Співдружності оголосять 12-денну жалобу.

Прямий ефір