Шквал дзвінків на евакуацію прямо залежить від інтенсивності бойових дій у населених пунктах, — глава місії “Проліска”

Євген Каплін. Фото: Facebook/evgeny.kaplin

Кількість заявок на евакуацію з Донецької області безпосередньо пов’язане з інтенсивністю бойових дій у населених пунктах. Про це глава гуманітарної місії “Проліска”, волонтер Євген Каплін сказав сьогодні, 6 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він констатував, що зараз в області не залишилося безпечних місць, оскільки російські окупаційні війська використовують усі види озброєнь.

“Безумовно, це позначається на нашій роботі, тому що у нас велика кількість людей дзвонять і просять нас допомогти їм з евакуацією щодня з Донецької області. Наша місія фінансує від 1 до 10 евакуаційних автобусів із вивезення людей до інших регіонів, до Дніпропетровської, Запорізької областей. Ось тільки за останні місяці ми 3233 особи евакуювали та 90% з них — це якраз із Донецької області, решта — із Запорізької, Харківської. Всього з початку повномасштабного вторгнення російських військ уже 9600 осіб було евакуйовано за підтримки нашої місії”, — сказав Каплін.

Він зазначив, що найбільший пік з евакуації в Україні спостерігався у березні, але вже у травні люди почали повертатися у великі міста. Після того, як бойові дії активізувалися, знову пішов вал заявок на виїзд.

“Але це не тільки характерно для Донецької області, бо наша місія сьогодні працює у восьми областях. І те саме можна говорити й про Харківську область тощо. Тобто там, де посилюється інтенсивність бойових дій, або населені пункти підпадають під ці артудари, удари авіації, що ще страшніше, то, власне, звідти починається шквал дзвінків на евакуацію”, — зазначив голова гуманітарної місії.

За його інформацією, на цей час із Донецької області до інших регіонів України виїхали близько 85% населення.

Каплін також констатував, що в населених пунктах, які зазнають систематичних ударів російської армії з різних видів озброєння, стабільно важка гуманітарна ситуація.

У населених пунктах на лінії зіткнення, а такі є у Донецькій, Харківській, Сумській, Запорізькій та Дніпропетровській областях, є ідентичні проблеми. Йдеться про жертви через обстріли, руйнування житлового фонду та комунікацій, які неможливо відремонтувати через мінування або нові обстріли.

Читайте також: Понад 8 млн переселенців зареєстровано в Україні — яку допомогу надає держава евакуйованим громадянам та в окупації (ВІДЕО)

Нагадаємо, на Донеччині триває обов’язкова евакуація мешканців до більш безпечних регіонів України.

Прямий ефір