Відновлення Чернігова: як волонтери допомагають тим, чиє житло зруйнували російські снаряди (ВІДЕО)

Волонтери. Скріншот: uatv.ua

Жителі Чернігова поступово відновлюють місто після масованого обстрілу з боку російської армії. Люди розбирають завали та ремонтують усе, що знищили ворожі війська. Детальніше дивіться у репортажі ведучої телеканалу FREEДОМ Ганни Нітченко.

Росіяни зруйнували будинок, який мешканець Чернігова Петро будував 25 років. Чоловік розповідає, що снаряд влетів у кімнату через вікно. На щастя мешканців, у момент удару по будинку вони перебували на вулиці.

“По руці вдарили двері, ззаду від снаряда, що розірвався, полетіло скло з вікна. Коли я повернувся в будинок: двері вибиті, перегородка лежить… І вже пожежа, а загасити немає чим. У залі встиг схопити й винести телевізор. І все, більше нічого”, — згадує Петро.

Дивом уцілів і кіт Персик, який під час обстрілу був у хаті. Хазяїн розповідав, що кіт не відгукувався, оскільки глухий був.

Розбирати завали будинку, знищеного російськими окупантами, господареві допомагають волонтери.

“На цей об’єкт ми приїжджаємо вже вдруге, але є такі будинки, куди приїжджаємо по чотири рази. Це якщо великий будинок. Є як цей, господарі сказали, що відбудовуватимуть. А є будинок, де господарі хочуть повністю знести все і наново будувати”, — розповідає про роботу команди волонтерка Анастасія Сирбу.

Місцеві жителі збираються через соцмережі, приходять навіть діти з батьками, у яких також зруйновано будинки. Серед них — Давид, будинок якого зруйнували російські війська. Підліток сказав, що йому подобається допомагати людям, от він і прийшов.

Все почалося з невеликої ініціативи, яка переросла у цілий волонтерський рух. У будні на розборі завалів працюють близько 40 осіб, а у вихідні — до 200.

“Тут є можливість допомагати людям, а люди хочуть допомагати. І потім господар бачить, що тут можна по-новому відбудовуватись, не так все й погано”, — каже фотограф, співзасновник ГО “Об’єднання добровольців “Бо Можемо” Валентин Бобир.

Здебільшого люди, яким потрібна допомога, не шукають волонтерів, бо немає часу та можливості, тому волонтери знаходять їх самі.

Читайте також: Північний форпост України: Чернігів після облоги та руйнувань вірить у перемогу та відновлення

Прямий ефір