Боротьба на інформаційному фронті: ЄС знайшов новий спосіб поширювати незалежну інформацію в РФ

Москва. Фото: pixabay.com

Франція та Німеччина мають намір звернутися до TikTok та YouTube-блогерів для боротьби з кремлівською пропагандою. Країни підготували спільний неофіційний документ, повідомляє агентство Bloomberg. На думку авторів, знизити вплив пропаганди має поширення російськомовного контенту для росіян, які мешкають за межами федерації. Країнам ЄС також запропонували фінансувати курси з медіаграмотності російською. Їх, за планом ФРН та Франції, могли б розповсюджувати блогери у YouTube, Facebook, TikTok, Telegram та “ВКонтакті”, інформує FREEДОМ.

“Франція та Німеччина заявляють, що ЄС має продовжувати вивчати “творчі шляхи”, що дають змогу поширювати незалежну інформацію в Росії. Німеччина та Франція хочуть, щоб Європейський Союз вбив клин між президентом Володимиром Путіним та російським народом за допомогою кампанії протидії пропаганді”, — йдеться у публікації Bloomberg.

Документ розповсюдили серед країн-членів ЄС напередодні зустрічі міністрів закордонних справ у Празі. 30 та 31 серпня вони обговорили відносини Євросоюзу з Росією у контексті війни, а також підтримку України та вплив війни на весь світ.

Росіян пропозиція Франції та Німеччини очікувано обурила. Російський аналітик Петро Колчин заявив, що документ до захисту інформаційного простору ЄС нібито не стосується, а носить лише агресивний характер. Його слова розтиражували пропагандистські ЗМІ.

Боротьба на інформаційному фронті — невіддільна частина майбутньої перемоги України, кажуть експерти, але, зважаючи на масштаби кремлівської пропаганди, курсів медіаграмотності може виявитися недостатньо.

Повномасштабна війна Росії проти України вплинула на кількість пропаганди та жорсткість цензури у Росії. За даними “Роскомсвободи”, за пів року в країні-агресорі заблокували понад 7000 сайтів та посилань.

У 2022 році в рейтингу свободи преси, який щорічно складає міжнародна організація “Репортери без кордонів”, Росія посіла 155 місце серед 180 країн. Це на 5 позицій нижче, ніж торік. Наступне після Росії місце у рейтингу свободи преси дісталося Афганістану.

Читайте також: Путін не може виграти цю війну, Україна має перемогти, — Урсула фон дер Ляєн (ВІДЕО)

Прямий ефір