Понад 120 українських громадян, більшість із яких кримські татари, окупаційна так звана “влада” півострова незаконно утримує у неволі. Переслідування, викрадення, тортури — це частина послідовної політики щодо знищення корінних народів Криму, вважають у Міністерстві закордонних справ України, повідомляє UA.
Окупаційний так званий “суд” півострова ухвалив вирок кримчанину — рік у в’язниці та 5 років у колонії суворого режиму. За те, що засуджений нібито перебував у добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджіхана.
11 серпня російські силовики обшукали будинки кримських татар. Шістьох чоловіків затримали та доправили до так званого управління ФСБ Криму. Їх підозрюють у нібито участі у забороненій на території Росії міжнародній ісламській політичній організації “Хізб ут-Тахрір”. Один із затриманих — громадський журналіст Вілен Темер’янов.
“Журналістика — не злочин. Повідомляти правдиві новини про всі аспекти життя в Криму всій світовій громадськості — це професійний обов’язок журналістів та їхнє право. НСЖУ вимагає зняти з громадянського журналіста Вілена Темер’янова всі звинувачення та звільнити його з-під обмеження волі і припинити переслідування”, — йдеться у повідомленні Національної спілки журналістів України у Telegram.
Повномасштабна війна Росії проти України викликала нову хвилю репресій на тимчасово окупованому півострові. Все тому, що так звані хлопки на військових об’єктах Криму і чинний український опір день у день роблять становище російських окупантів дедалі хиткішими.
“Наразі там 16 осіб заарештовані були по звинуваченню у участі в батальйоні імені Номана Челебіджихана. Із цих 16-х 10 осіб були затримані вже після 24 лютого. Вони зараз шукатимуть, на кого можна спихнути всю цю провину, і будуть максимально настроювати громадян одне проти одного”, — повідомив голова правління громадської організації “КримSOS” Олексій Тільненко.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України жертвами репресій стали кримські татари не лише в Криму, а й на інших тимчасово непідконтрольних Україні територіях. Так, жителя Новоолексіївки Херсонської області Аппаза Куртамета затримали на КПВВ “Чонгар”. Від 23 липня зв’язку із чоловіком немає. За неофіційною інформацією, його тримають у сімферопольському СІЗО.
“…злочинне приховування ФСБівцями місцеперебування Аппаза Куртамета від його матері та інших родичів протягом 22 днів свідчить про безпрецедентний тиск на молоду людину в цілях, відомих лише російським спецслужбам”, — заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у Facebook.
Переслідування, викрадення та тортури — вже звичні для російського так званого правосуддя методи, каже керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.
“Тих кримських татар, яких затримують в новоокупованих містах Херсонської і Запорізької областей, їх спочатку затримують там, катують, наприклад, у застінках ФСБ чи Росгвардії, потім перевозять до Сімферополя, там залишають в СІЗО Сімферополя, де знов приходить вже так зване кримське ФСБ Росії і знов катує цих людей. Здебільшого їх переслідують за сфабрикованими справами”, — розповіла правозахисниця.
Щоб політв’язні не змогли вибратися з-за ґрат, а цивілізований світ не дізнався про тортури, окупаційна “влада” усуває нелояльних адвокатів.
“Адвокати, що дуже важливо, відвідують своїх підзахисних на території півострова, вони заходять до СІЗО, вони беруть участь у судовому процесі тощо. Відповідно можуть поширювати інформацію про те, що відбувається на території сімферопольського СІЗО, севастопольської колонії тощо. Тому, звичайно ж, упоперек горла їм адвокати встали”, — коментує постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева.
У МЗС України впевнені, що на території тимчасово окупованого Криму Росія веде політику знищення та витіснення корінних народів.
Веніславський пояснив важливість Другого саміту “Кримської платформи” в умовах війни
Джонсон: Ми маємо допомогти Україні повернути Крим
Ми вже не повернемося до лінії 23 лютого – Дуда виступив за деокупацію Криму